featured

Kervan Gıda’dan birleşme kararı

Kervan Gıda Sanayi (KRVGD), bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada, %100 bağlı ortaklığındaki Sistem Pazarlama A.Ş. ve Dünya93 Dış Ticaret Anonim Şirketi’ni birleştirme kararı aldığını duyurdu. Şirket, bu birleşme sürecine yönelik çalışmalara resmen başlama kararı almıştır.

Bu birleşme sürecinde, Kervan Gıda Sanayi (KRVGD), Sistem Pazarlama Anonim Şirketi ve Dünya93 Dış Ticaret Anonim Şirketi’nin tüm varlık ve borçlarıyla birlikte devralınmasına karar vermiştir. Şirket, bu önemli kararı Genel Kurul’un onayına sunacak ve aynı zamanda Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulunacaktır.

Bugün itibariyle KRVGD hisse fiyatı 22,24 TL seviyesindedir ve son 24 saatteki işlem hacmi 3.428.677,00 TL olarak kaydedilmiştir. KERVAN GIDA hissesi, gün içinde yüzde 1,69’luk bir düşüş yaşamış, haftalık bazda ise yüzde 7,28’lük bir kayıp görülmüştür. Ancak aylık bazda yüzde 1’lik bir kazanç elde etmiştir. Yıllık verilere bakıldığında, KERVAN GIDA hissesi son bir yılda yatırımcısına yüzde 16,63’lük bir kazanç sağlamıştır.

Kervan Gıda’dan birleşme kararı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!