featured

Hektaş’tan 5 milyar TL’lik borçlanma kararı : Yatırımcı kaybetmeye devam ediyor

Hektaş Ticaret T.A.Ş. (HEKTS), 13 Kasım 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği bildirimde, Borçlanma Aracı İhracına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı hakkında detaylı bir açıklama yaptı.

Şirketin nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başvurduğu borçlanma aracı ihraçları, günümüzde krediye erişimin zor ve maliyetli olduğu koşullarda sıkça kullanılan bir finansal araçtır. Bu strateji, şirketlerin bono/tahvil gibi borçlanma araçları ihraç ederek nakit ihtiyaçlarını daha ekonomik bir şekilde karşılamalarını sağlar. Hektaş, bugün gerçekleşen Yönetim Kurulu toplantısında, 5.000.000.000 TL (Beş Milyar Türk Lirası) tutarında borçlanma aracı ihraç etme kararı almıştır.

Şirket, bu karar doğrultusunda Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul A.Ş., Merkezi Kayıt Kuruluşu, Takasbank ve diğer ilgili mercilere gerekli başvuruları yapacak. KAP açıklamasında, “Yönetim Kurulumuzun 13 Kasım 2023 tarihli toplantısında alınan karara göre, Türk Lirası cinsinden ihraç edilecek borçlanma araçları, bir veya birden fazla defada ve yurt içinde halka arz edilmeksizin, tahsisli olarak ve/veya nitelikli yatırımcılara satılmak üzere belirlenecek esaslara göre ihraç edilecektir.” ifadelerine yer verildi.

Hektaş’ın bugünkü hisse fiyatı 20,88 TL olup, son 24 saatlik işlem hacmi 196.457.036,00 TL’dir. Hisse değeri gün içinde yüzde 0,19 artış kaydederken, haftalık kayıp yüzde 7,45’e, aylık kayıp ise yüzde 12,93’e ulaşmıştır. Yıllık verilere göre ise son bir yılda HEKTS yatırımcısına yüzde 45,82’lik bir kayıp yaşatmıştır.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Hektaş’tan 5 milyar TL’lik borçlanma kararı : Yatırımcı kaybetmeye devam ediyor
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!