featured

Halka arz rekoru kırmıştı : Hisse diplere geriledi

Dmr Unlu Mamuller, Eylül ayında gerçekleştirdiği halka arz sonrasında inişli-çıkışlı bir performans sergiliyor. Şirketin hisse senetleri, borsadaki satışların etkisiyle zirve fiyatından yüzde 60, halka arz fiyatından ise yüzde 10 oranında bir düşüş yaşadı.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun Eylül ayındaki onayının ardından, 21-22 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen talep toplama işlemlerinin ardından, Dmr Unlu Mamuller’in hisse senetleri 29 Eylül 2023 tarihinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştı. Ancak, yedi işlem günü boyunca tavan serisi yapmasının ardından, sekizinci işlem gününde yaşanan kâr alımlarıyla birlikte hisse senedi, 19.82 TL fiyattan günü taban seviyesine yakın bir değerde tamamladı.

Halka arz fiyatı 10,24 TL olan DMRGD, borsada en yüksek 24,08 TL’yi gördü, ancak sonraki günlerde yaşanan olumsuz hava nedeniyle bu değer, 9.24 seviyesine kadar yüzde 60’ı aşan bir değer kaybına dönüştü. Ayrıca, hisse senedi, talep toplama fiyatı ile kıyaslandığında halka arz fiyatının yaklaşık yüzde 10 altında işlem görmekte.

Şirket, yaşanan değer kaybının ardından 21 Aralık’ta gerçekleştirdiği Yönetim Kurulu toplantısının ardından 140 milyon TL’lik hisse geri alım programını duyurdu. Bu adım, şirketin hisse senedi performansındaki düşüşe karşı alınan önemli bir tedbir olarak öne çıkıyor.

Halka arz rekoru kırmıştı : Hisse diplere geriledi
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!