featured

Galatasaray’dan rekor anlaşma : 25 milyon euro

Galatasaray Sportif (GSRAY), Puma ile 2024/2025 futbol sezonundan itibaren geçerli olacak 5 yıllık bir sponsorluk ve lisans sözleşmesi imzaladığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) duyurdu. Sözleşme kapsamında Puma, Galatasaray’a 25 milyon euro sabit ödeme yapacak.

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. tarafından yapılan KAP açıklamasında, “Şirketimiz ile Puma Spor Giyim Sanayi AŞ (Puma) arasında, 01.07.2024 tarihinden itibaren başlayacak ve 30.06.2029 tarihine kadar sürecek olan 5 futbol sezonunu kapsayan bir Sponsorluk ve Lisans Sözleşmesi imzalanmıştır” denildi.

Sözleşme kapsamında Puma, Galatasaray’a 25.000.000 EURO tutarında sabit ödeme yapacak olup, ayrıca sportif başarıya dayalı prim ve ödül sistemine uygun olarak prim ödemeleri gerçekleştirecek. Bunun yanı sıra Puma, şirketin lisanslı ürünleri üzerinden elde edilen gelir üzerinden belirlenecek bir telif ödemesi yapacak.

Yapılan açıklamada, sözleşmenin 2028/2029 futbol sezonunun sona erme tarihi olan 30.06.2029 tarihinde sona ereceği belirtilirken, Galatasaray Sportif, Puma ile gerçekleştirdiği bu önemli anlaşma ile marka değerini artırmayı ve gelir kaynaklarını çeşitlendirmeyi hedefliyor.

Galatasaray’dan rekor anlaşma : 25 milyon euro

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!