featured

Enerji şirketinden yeni hamle! Yurt dışında sözleşme imzaladı

Türkiye merkezli Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SAYAS), yurt dışında genişleme stratejisine bir adım daha ekledi. Şirket, Portekizli A.Vieira Alves Metalomecânica, S.A. ile 850.188 euro değerinde yeni bir anlaşma imzaladı.

Yapılan açıklamada, Say Yenilenebilir Enerji’nin, rüzgar enerjisi endüstrisi ve diğer faaliyet alanlarında yürüttüğü satış ve pazarlama çalışmaları kapsamında, Portekiz pazarına yönelik bu önemli adımın atıldığı belirtildi. Anlaşmanın, şirketin cirosuna olumlu katkı sağlaması öngörülüyor.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada, Vieira Alves Metalomecânica, S.A. adlı müşteriye verilen tekliflerin onaylandığı ve bu kapsamda toplamda 850.188 Euro değerinde bir anlaşmanın hayata geçirildiği ifade edildi. Ürünlerin, müşterinin Portekiz’deki üretim tesislerine sevk edileceği belirtilirken, teslimatların 2024 yılı ilk çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Şirketin Yönetim Kurulu, teklif verme sürecine ilişkin içsel bilgiyi açıklamamak adına 29/9/2023 tarih ve 2023/44 sayılı Kararı ile erteledi. Yatırımcılara ve kamuoyuna duyurulan açıklamada, Portekiz’de kazanılan yeni müşteri ile şirketin büyüme hedeflerine önemli bir katkı sağlandığı vurgulandı.

Bugün itibariyle SAYAS hisse fiyatı 103,5 TL seviyesinde işlem görüyor ve son 24 saatlik işlem hacmi 34.075.368,00 TL olarak gerçekleşti. SAY YENILENEBILIR ENERJI hissesi bugün yüzde 1,33 oranında değer kaybı yaşarken, haftalık kaybı yüzde 0,48’e ve aylık kaybı ise yüzde 25,97’ye ulaştı. Yıllık verilere göre ise son bir yılda SAY YENILENEBILIR ENERJI yatırımcısına yüzde 279,68 oranında kazanç sağlamıştır.

Enerji şirketinden yeni hamle! Yurt dışında sözleşme imzaladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!