featured

Enerji şirketi hissenin düşüşü hakkında açıklama yaptı

Enerya Enerji A.Ş., son dönemde sosyal medya ve çeşitli internet sitelerinde dolaşan haberlere ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) bir açıklama yayımladı.

Şirket, söz konusu haberlerin, Enerya Enerji’nin faaliyetleri ve finansal performansıyla ilgili olmadığını vurgulayarak, paylarına yatırım yapanların alım-satım kararlarının pay fiyatlarının arz ve talep dengesine bağlı olarak değişebileceği konusunda bilgilendirme yaptı.

Enerya Enerji’nin resmi açıklamasında, şu ifadelere yer verildi: “Şirketimiz Enerya Enerji Anonim Şirketi hakkında bazı internet siteleri, sosyal medya, iletişim uygulamaları, dijital mecra vb. platformlarda birtakım haberlerin çıkması üzerine yatırımcılarımızdan telefon ve e-posta yoluyla gelen bilgi taleplerine istinaden II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği’nin 9. maddesi gereğince aşağıda yer alan açıklamanın yapılması zorunluluğu hasıl olmuştur.”

Açıklamada, “Şirketimiz paylarına yatırım yapan gerçek ve/veya tüzel kişilerin alım-satım kararları kapsamında payların fiyatının arz ve talep dengesine bağlı olarak gerilemesi ya da artması söz konusu olabilir. Belirtmek gerekir ki, son günlerde sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde yer alan haber içeriklerine ilişkin olarak, Şirketimiz faaliyetlerine ve/veya finansal performansına yönelik olmayan haber içerikleriyle Şirketimizin herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.”

Öte yandan, açıklamada, şirketin payları üzerinde meydana gelen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine dair herhangi bir özel durumun bulunmadığı vurgulandı.

Enerji şirketi hissenin düşüşü hakkında açıklama yaptı
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!