featured

Dev iş anlaşması imzalandı : 168 milyon lira

CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (CVKMD), 17 Kasım 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, halka arz sürecinde paylaşılan belge ve dokümanlardaki yatırım projeksiyonları kapsamında Sarıalan mevkiindeki altın maden sahasında gerçekleştirilecek üretim faaliyetleri için seperasyon ve filtre ekipmanları tedariki konusunda bir yerli şirketle anlaşma sağlandığını duyurdu. Söz konusu anlaşmanın toplam bedeli 5.400.000 Euro (yaklaşık 168,4 milyon TL) olarak belirlendi.

Şirketin KAP üzerinden yaptığı açıklamada, “Şirketimiz CVK Maden İşletmeleri San. ve Tic. A.Ş.’nin halka arz sürecinde paylaşılan belge ve dokümanlarda yer verilen yatırım projeksiyonları doğrultusunda Sarıalan mevkiindeki altın maden sahasında gerçekleştirilecek üretim tesisine yönelik seperasyon ve filtre ekipmanları tedariki için bir yerli şirketle anlaşma yapılmıştır. Siparişin toplam bedeli 5.400.000 Euro (yaklaşık 168,4 milyon TL)’dir. Fiyat, katma değer vergisi, satış vergisi veya benzeri vergilerden müstesnadır.” ifadelerine yer verildi.

Güncel verilere göre, CVKMD hisse fiyatı bugün 353 TL seviyesinde bulunmakta olup, son 24 saatlik işlem hacmi 132.628.142,00 TL olarak kaydedilmiştir. CVK Maden hissesi bugün yüzde 0,28 düşüş yaşamış, haftalık kayıp yüzde 2,96 ve aylık kayıp ise yüzde 4,02 olarak gerçekleşmiştir.

Dev iş anlaşması imzalandı : 168 milyon lira

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!