featured

27/01/2023 SPK’dan 1 hissede açığa satış ve kredili işlem yasağı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kararınca, ASTOR.E  payları ile ilgili olarak 27/01/2023 tarihinden 24/02/2023 tarihine kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından işlem yasağı getirilen Astor Enerji A.Ş. (ASTOR) şirketi hakkında Kamu Aydınlatma Platformu’na bildirimde bulunuldu. Borsa İstanbul tarafından KAP’a yapılan bildiride şöyle denildi;

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ASTOR.E payları 27/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 24/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

SPK’nın 11/02/2021 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-50 Endeksi dışında kalan paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

27/01/2023 SPK’dan 1 hissede açığa satış ve kredili işlem yasağı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!