featured
  1. Haberler
  2. Gündem
  3. 24 Mayıs 2023 – Rekabet Kurulu bazı devralma işlemlerini onayladı

24 Mayıs 2023 – Rekabet Kurulu bazı devralma işlemlerini onayladı

Rekabet Kurulu, yaptığı açıklamada, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ihale doğrultusunda Fraport TAV Antalya Yatırım Yapım ve İşletme AŞ’nin Antalya Havalimanı bünyesinde yeni imtiyaz döneminde sahip olacağı akaryakıt ikmal ve depolama tesislerinin inşası ve işletilmesi haklarının Potas Akdeniz Akaryakıt Dağıtım AŞ’ye devredilmesi işlemine koşullu izin verdi.

Ayrıca, Joy Global S.A.C.’ın paylarının belli bir oranının ortak kontrolünün Mitsui&Co. Ltd. tarafından devralınması işlemi de onaylandı.

HAVELSAN Hava Elektronik San. ve Tic. AŞ tarafından Asisguard Savunma San. Tic. AŞ’nin kontrolünün devralınması işleminin ise izne tabi olmadığı değerlendirildi.

Cvent Holding Corp’un tek kontrolünün Capstone Borrower Inc. aracılığıyla Blackstone Inc. tarafından devralınması işlemine izin verilirken, Cybereason Inc.’in tek kontrolünün SoftBank Group Corp. tarafından devralınması işlemi de uygun bulundu.

Diversey Holdings Ltd’nin tek kontrolünün Olympus Water Holdings IV, LP aracılığıyla Platinum Equity Group tarafından devralınması işlemine kesin izin verildi.

Stablex Bilişim Teknoloji AŞ’nin tek kontrolünün Ak Yatırım Menkul Değerler AŞ tarafından devralınması işlemi onaylandı ve Borusan Araç Pazarlama Tic. Ltd. Şti’nin tek kontrolünün Borusan Oto Servis ve Ticaret AŞ tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Son olarak, Yemsel Tavukçuluk Hayvancılık Yem Hammaddeleri San. ve Tic. AŞ’nin hisselerinin tamamının Şenpiliç Gıda Sanayi AŞ tarafından devralınması işlemi de uygun bulunarak onaylandı.

24 Mayıs 2023 – Rekabet Kurulu bazı devralma işlemlerini onayladı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!