featured

Rusya’da işsizliğin artması bekleniyor

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Maksim Reşetnikov, ülkede işsizliğin yüzde 3,9 ile rekor seviyede düşük seyrettiğini ifade ederek, “Sonbaharda maalesef bu düşük seviyeden uzaklaşacağız. Ancak durum kontrol edilebilir olacaktır.” dedi.

Reşetnikov, Rusya’nın Yekateringburg şehrinde bölge yetkilileriyle düzenlediği toplantıda, ülke ekonomisine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Rus ekonomisindeki durumun beklenenden daha iyi bir durumda olduğunu ifade eden Reşetnikov, “Haziranda özellikle tarım ve madencilik sektörleri ekonominin bel kemiğini oluşturdu. İç talebe yönelik sanayiler genel olarak daha çok özgüvene sahipler.” şeklinde konuştu.

Küresel ihracat ve ithalat zincirlerine eklemli sektörlerin ise ciddi bir baskı altında olduklarına değinen Reşetnikov, “Toptan ticaret, nakliye ve inşaat sektörleri zarar gördü. Tüketici faaliyetleri ise düşük olmasına rağmen toparlanıyor.” dedi.

Reşetnikov, son iki ayın işsizlik rakamlarının rekor seviyede düşük olduğunu belirterek, “İşsizlik yüzde 3,9’la tarihin en düşük seviyesinde. Sonbaharda maalesef bu düşük seviyeden uzaklaşacağız. Ancak durum kontrol edilebilir olacaktır.” cümlelerini kullandı.

Rusya’da işsizliğin artması bekleniyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!