featured

Meta işten çıkarmalara başlıyor

10 yıllık kesintisiz büyümenin sonrsında küresel enflasyonun da etkisiyle kullanıcı kaybetmeye başlayan Facebook çatı firması Meta için tekrar yapılanma da kaçınılmaz hale geldi. Buna işten çıkarmalar da dahil.

Meta yeniden yapılanıyor

Yapılan açıklamaya göre ekonomik gidişatta daha hızlı aksiyon alınması için personelin işten çıkartılması ve operasyon ekiplerinin tekrar yapılandırılması masaya yatırılıyor. Meta hali hazırda pek işten çıkarma tanımını kullanmak istemiyor fakat ilerleyen süreçte önemli sayıda çalışanın görevine son verilecek.

Mark Zuckerberg zor dönemlerden geçtiklerini ve çalışanlar hakkında bir performans kriteri koyacaklarını belirtiyor. Şimdiden firma içerisinde yenilenecek iş pozisyonları için çalışanlara formlar gönderiliyor. 30 gün içerisinde doldurulması gereken bu formlar çalışanın performansına göre değerlendirilecek ve gerekirse bu kişi işten çıkarılabilecek ya da yeni pozisyona atanabilecek. Henüz toplam kaç kişinin işten çıkarılacağı açıklanmadı. Firmanın toplamda 83 bin civarında çalışanı bulunuyor.

Meta işten çıkarmalara başlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!