featured
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Vergi muafiyeti kaldırılacak mı? Bakan Mehmet Şimşek tarih verdi

Vergi muafiyeti kaldırılacak mı? Bakan Mehmet Şimşek tarih verdi

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye Katılım Bankaları Birliği’nin Olağan Genel Kurulu’nda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek, vergi muafiyet ve istisnalarının gözden geçirildiğini ve bu çalışmanın yakında kamuoyuyla paylaşılacağını duyurdu.

Bakan Şimşek’in vurguladığı önemli noktalar arasında, vergi artışı gibi bir planlarının olmadığını, ancak muafiyet ve istisnaların gözden geçirilmeye devam edileceğini belirtti. Ülkenin dezenflasyon dönemine geçiş sürecinde olduğunu ve Merkez Bankası’nın bu süreçte desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca, vergi muafiyet ve istisnaların gözden geçirilmesi çalışmasının tamamlandığını ve kısa süre içinde kamuoyuyla paylaşılacağını dile getirdi.

Altınla ilgili getirilen kota ve tedbirlerin geçici olduğunu ancak ihtiyaç duyulması halinde ek tedbirlerin alınacağını söyledi. Sektörün şikayetlerinin olduğunu ancak önemli olanın sürdürülebilir cari açık olduğunu belirtti. Küresel kaynaklara erişmenin Türkiye için önemli olduğunu ve bu kaynak girişinin devam edeceğini ifade etti.

Ciddi çıkışlar olduğunu ve bu çıkışların devam ettirileceğini, ancak piyasayı bozmadan yapılmaya çalışılacağını söyledi. Finans sektörünün zor bir yıl geçirdiğini ve herkesin bu dönemde fedakarlık yapması gerektiğini belirtti. Ayrıca, programlarının geçici sermaye akımlarına dayalı olmadığını ve bir kur hedeflerinin olmadığını dile getirdi.

Vergi muafiyeti kaldırılacak mı? Bakan Mehmet Şimşek tarih verdi
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!