featured

TrueUSD (TUSD) nedir? TUSD coin nasıl ve nereden alınıp satılır?

TrustToken platformu; geliştiricilerin oldukça basit yöntemlerle kripto para birimi oluşturup satabileceği bir platformdur. TrustToken platformu kullanıcılarına blok zincir ve finansal çözümler sağlar. Birçok yan platformlarla çalışan TrustToken, bu şekilde ‘ortak platform’ hizmeti de verir.

TRUEUSD (TUSD) NEDİR?

Amerikan dolarına sabitlenmiş, ERC-20 tabanlı stablecoinlerden biridir. Üçüncü taraf tasdikleriyle doğrulanan, tamamen teminatlandırılmış ve yasal olarak güvence altına alınan TrueUSD, TrustToken platformunun ilk dijital varlığıdır.

TrueUSD coin, kullanıcıların riskini azaltmak amacıyla çeşitli yasal önlemler almıştır. Bunlardan birisi de token sahiplerinin zimmetine para geçirmesine engel olmak için, emanet hesaplarını artırmaktır. TrueUSD coin birden fazla emanet hesabı kullanır.

TRUEUSD (TUSD) EKİBİ KİMLERDEN OLUŞUR?

TrueUSD ekibi; UC Berkeley, Google, Palantir ve Stanford gibi dünyaca ünlü teknoloji şirketlerinden gelen çalışanlardan oluşmaktadır.

TrueUSD destekçileri; Stanford-StartX, Founders Fund Angel ve Blocktower Capital’dir.

White & Case ve WilmerHale ile anlaşma sağlayan ekip böylece uyum, güven ve bankacılık ortak ağlarına sahip olmuştur. Bu işbirliği ile kullanıcılara, teminatlandırılmış dijital varlıklar için yasal bir çerçeve hizmeti sunulmuştur.

.

TRUEUSD (TUSD) COIN NE ZAMAN ÇIKTI?

İlk olarak 2018 yılının başlarında adını duyuran TrueUSD coinde, herhangi bir özel algoritma ya da gizli bir banka hesabı bulunmamaktadır. Bu durum TrueUSD stablecoinin güvenilir, şeffaf ve basit yapıya sahip olduğunun göstergesidir.

TrueUSD platformuna ait Amerikan Doları, çeşitli banka hesaplarında ve farklı tröst şirketlerin portföyündeki hesaplarda yer alır. Tüm taraflar, aylık ve günlük olarak teminatlı varlıklarını yayınlamakla yükümlüdür. Ayrıca ilgili tarafların aylık kontrollerin yapılması içinde bir anlaşma imzaladıklarını da belirtelim. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, TrueUSD token sahiplerini hırsızlığa karşı korumak ve karşı tarafın riskini azaltmak için birden fazla emanet hesabı kullanılır.

TRUEUSD (TUSD) COINİ KİMLER KULLANIR?

TrueUSD (TUSD) coinin tasarlanmasının asıl nedeni, finans şirketleri ve kripto para tüccarlarının acil ihtiyaçlarını karşılamaktır.

Genel Ticaret:

Günlük hayatta yaygın olarak kullanılabilir. Bireysel kullanıcı ya da şirketlerin kullanımına açıktır. TrueUSD coinle maaş ödenebilir, kahve satın alınabilir, kredi alınabilir ve yeni bir kripto para birimi finansal uygulamaları ekonomisi sunulabilir. Gelişmekte olan pazar yerlerinin ticaretinin ve alışverişlerinin hızlanması için dijital varlıklara bağımlılıkları gün geçtikçe artmaktadır.

Finansal Kurumlar:

Bu kurumlar kripto para piyasasında yaşanan gelişmeleri uzaktan izleyerek, piyasaya dahil olmak isteyen fakat makul çekinceleri olan şirketlerdir.

Kripto Tüccarları ve Borsaları:

Kripto para piyasasında yer alan kullanıcıların, cüzdanlarında tuttukları herhangi bir kripto varlığın fiyat dalgalanmaları gibi riskli durumlarla karşılaştığında, dijital varlığının değerini korumak amacıyla takas yapmak amacıyla TrueUSD coin kullanılabilir.

.

TRUEUSD (TUSD) COIN GÜVENLİ Mİ?

TrueUSD ekibi kullanıcılarının dijital varlıklarını güvende tutmak için, tokenlarını destekleyen fonları için banka ve lisanslı güven şirketleri ile işbirliği yapmaktadır. Yukarıda da aktardığımız gibi bu güveni daha fazla pekiştirmek için törst şirketleri ile de ortaklık yapılmıştır. TrueUSD ekibi doğrudan bu fonlara ulaşamaz ve transfer edemezken, tröst şirketlerinin fonları doğrudan idare etme yetkisi vardır.

TRUEUSD (TUSD) COIN NERDEN ALINIP SATILIR?

TUSD coin  sahip olmak isteyen kullanıcılar öncelikle, alım satım yapabilecekleri kripto para piyasasına karar vermelidir. Kripto para alım satım platformları gerçek para birimleri karşılığında kripto para satan borsalardır. Kripto para borsası, kullanıcıların al-sat yapmasına aracılık eden platformlardır. Burada kullanıcılar yalnızca, alım satım platformunun desteklediği kripto paralarla işlem yaparak satış ya da alış emri verebilir. Örneğin bir kullanıcı, hesabında bulunan herhangi bir kripto para birimine alış emri verdiğinde, farklı bir kullanıcının satış emriyle eşleşirse bu işleme ‘kripto para alımı’ denir.

Kripto para alım-satım hizmeti sunan tüm borsalar üzerinden, kullanıcı üyeliği yaparak alışveriş yapılabilir. Yerli ya da yabancı borsaların hepsi de kripto para birimini uzun ya da kısa vadeli tutmanıza, alıp satmanıza izin verir. Herhangi bir borsada satılan bir kripto parayı almanız için öncelikle hesap oluşturmanız gerekir. Ardından bu kripto para borsasının talep ettiği evrakları ve kimlik bilgilerini doğruladıktan sonra bir finansman kaynağı ile seçilen kripto paranın alımı yapılabilir. Finansman kaynağı seçilen kripto para borsasına göre değişebilir. Yerli ve yabancı kripto para borsalarının anlaşmalı olduğu banka değişiklik gösterebilir. Alınan kripto para hisse senetleri gibi bir süre tutabilir, belli bir süre sonra satabilirsiniz. Eğer kripto parayı uzun vadede tutmak istiyorsanız, kayıt yaptığınız cüzdanınızda veya sıcak ya da soğuk cüzdanınızda tutabilirsiniz.

.

TUSD COIN NASIL SAKLANIR?

TUSD coin yerli ve yabancı birçok kripto para borsasında yer alır. Kullanıcılar dilerse bu dijital varlığı, hesap cüzdanlarında ya da birden fazla yöntemle saklayabilir. Bunlar sıcak ve soğuk cüzdanlar olarak ikiye ayrılır. Dileyen kullanıcılar TUSD coin kripto para birimini, masaüstü ya da mobil cihazlar dışında donanım cüzdanlarında tutabilir.

ÖNEMLİ UYARI: Bu yazıda kripto para ekosisteminde yer alan TUSD coin kripto para birimine  ilişkin bilgiler verilmiştir. Yatırım tavsiyesi değildir.

TrueUSD (TUSD) nedir? TUSD coin nasıl ve nereden alınıp satılır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!