featured

Tek haneli enflasyon 2026’da gelecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl’deki Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki “Bingöl Turizm Çalıştayı”nda yaptığı açıklamalarda, ülkede yaşanan zorluklara ve depremin yarattığı etkilere değindi. Yılmaz, 2025’ten itibaren daha rahat bir döneme girileceğini ve Türkiye’nin gelecek depremlere daha güçlü bir şekilde hazırlanacağını belirtti. Bu kapsamda, 3-4 yıl içinde 3 trilyondan fazla kaynağın deprem bölgeleri için harcanacağını vurguladı.

Yılmaz, Türkiye’nin son 3 yılda büyüme açısından büyük başarı elde ettiğini ifade etti. Ancak enflasyonun vatandaşların temel bir sorunu olduğunu belirterek, bu konuda kararlı bir mücadele verdiklerini söyledi. Yılmaz, gelecek yılın ortalarından itibaren enflasyonda düşüşlerin görülmeye başlanacağını ve 2026’da tek haneli rakamlara ulaşmayı hedeflediklerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada enflasyonla mücadelede atılan kararlı adımların, Türkiye ekonomisinin istihdam oluşturma kabiliyetini güçlendirdiğini vurguladı. Temmuz-eylül döneminde istihdam edilenlerin sayısındaki artışı paylaşan Yılmaz, genç nüfusta işsizlik oranının azaldığını ve işsizlik oranlarının gerilediğini belirtti. Gelecek dönemde istihdam dostu politikaları sürdüreceklerini ve Türkiye’nin daha güçlü bir şekilde kalkınacağını ifade etti.

Tek haneli enflasyon 2026’da gelecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!