featured

Tatlıpınar Enerji halka arz sonuçları açıklandı : Tatlıpınar Enerji kaç lot verdi, kaç lot düştü? Tatlıpınar Enerji borsada ne zaman işlem görecek?

Tatlıpınar Enerji, halka arz sürecinin sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Halka arz aşamasında toplam büyüklük 1,58 milyar Türk Lirası olarak kaydedildi. Bu süreçte 2.233.460 yatırımcı, Tatlıpınar Enerji’nin halka arzına katıldı.

Tatlıpınar Enerji’nin hisse senetlerinin halka arzı 10-11 Ağustos tarihlerinde gerçekleşti ve bu dönemde özellikle yurt içi bireysel yatırımcılardan üç kat talep geldi.

İnfo Yatırım tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) sunulan bilgilere göre, şirketin sermayesi 245,4 milyon TL’den 280,5 milyon TL’ye çıkarıldı. Bu kapsamda 35,1 milyon adet artırılan pay ve mevcut hissedarlar arasında yer alan Ali İbrahimağaoğlu’na ait 7,02 milyon adet pay, Hüseyin Avni İbrahimağaoğlu’na ait 21,06 milyon adet pay ve Akdeniz İnşaat ve Eğitim Hizmetleri A.Ş.’ye ait 7,02 milyon adet pay olmak üzere toplamda 70,2 milyon adet pay halka arz edildi.

Tatlıpınar Enerji’nin halka arzında nominal değeri 1,00 TL olan payların halka arz fiyatı 22,50 TL olarak belirlendi. Bu halka arz fiyatıyla birlikte toplam halka arz büyüklüğü 1,58 milyar TL olarak gerçekleşti.

Ağaoğlu Şirketler Grubu Çalışanlarından tahsisat talebi, yaklaşık bir katı kadar geldi. Yurt içi bireysel yatırımcılar ise tahsisat taleplerini yaklaşık 3,3 kat artırdı. Yurt içi kurumsal yatırımcılar ise tahsisat taleplerini yaklaşık 9,5 katına çıkardı. Yurt dışı kurumsal yatırımcılar ise tahsisat taleplerini 2,4 kat artırdı. Toplamda, talepleri filtrelenmemiş şekilde toplam talep miktarı 4 katına ulaştı.

Tatlıpınar Enerji kaç lot verdi?

Bireysel yatırımcılara ortalama olarak 22-23 lot (495-517 TL aralığında) hisse dağıtıldı.

Tatlıpınar Enerji borsada ne zaman işlem görecek?

Tatlıpınar Enerji’nin hisse senetlerinin 16-17 Ağustos tarihlerinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlaması bekleniyor.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Tatlıpınar Enerji halka arz sonuçları açıklandı : Tatlıpınar Enerji kaç lot verdi, kaç lot düştü? Tatlıpınar Enerji borsada ne zaman işlem görecek?
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!