featured

NEXO coin nedir? NEXO coin nereden ve nasıl alınıp satılır?

Blok zincir altyapısını kullanan Nexo (NEXO), modern teknolojiyle sürekli yapısını geliştiren kredi platformudur. Nexo (NEXO) platfomunun ortaya çıkış amacı, kripto para kullanan kullanıcılarının bu teknolojiye temellendirilmiş bir şekilde kredi çekme hizmeti sunmaktır. Bu teknolojinin yerel kripto para biriminin adı da NEXO tokendir. NEXO tokenla platformda kullanıcıların yaptığı işlemlerin kolaylaştırılması hedeflenmektedir.

NEXO NEDİR?

Nexo platformunun geliştiricileri, kripto para cüzdanına sahip olan tüm kullanıcıların kripto para kredisi hizmetinden faydalanmasını ve bu işlem için de gelişmiş teknolojiyi kullanmayı hedeflemiştir. Bu platformda kullanıcılar yalnızca kredi fırsatlarından yararlanmazlar. Kullanıcılar platformdayken, cüzdanlarında tuttukları dijital varlıklarıyla günlük kar elde ederken varlıklarını diledikleri gibi de alıp satabilirler.

Kripto para sahiplerini dünyanın yenilikçi ve geleneksel olanaklarıyla bir araya getiren Nexo platformu, bu hizmetiyle kullanıcılara kar elde etme ve nakit paraya hızlı erişim fırsatı da sunuyor.

.

“DÜNYANIN EN GÜVENİLİR VE EN BÜYÜK KREDİ SAĞLAMA KURULUŞU”

Nexo platformunun tanıtım projesinde yer alan bilgide Nexo platformu için, “Dünyanın en güvenilir ve en büyük kripto para kredi sağlama kuruluşu” şeklinde tanım yapılıyor. Bu tanımla birlikte, Nexo platformunun kullanıcılara sağladığı hizmetler kısa sürede kullanıcıların ilgisini çekmiş olacak ki, kripto para birimine ilişkin arz gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

Projenin geliştiricilerinin bir diğer amacı da, dijital varlıkların kullanım alanlarını genişletmektir. Dolayısıyla kripto para birimi hedefine yaklaşarak, dünya üzerinde 2 milyondan fazla kullanıcıya erişmiştir.

NEXO COIN GÜVENLİ Mİ?

Nexo platformu 375 milyon dolarlık sigorta imkanı ve 256 bit’lik şifreleme imkanlarıyla kullanıcılara hizmet vererek, güvenli şartlarda işlem yapmalarına imkan sağlıyor. Müşterilerin kripto varlıklarını saklamalarına ilişkin hizmet de veren platform, bu varlıkları soğuk cüzdanlarda yer alan bireysel ve çok imzalı cüzdanlarda saklanmasına destek oluyor. Bu hizmetle birlikte kullanıcıların fonları kötü amaçlı kişilerin erişimini zorlaştırıyor. Buna ek olarak platform, kullanıcılarının fonlarının olduğu cüzdanları kontrol mekanizmalarıyla da düzenli olarak denetliyor.

NEXO COIN NE ZAMAN ÇIKTI?

İlk olarak 2018 yılında ortaya atılan Nexo (NEXO) projesinin ekibi, kripto para ekosistemine profesyonel anlamda çözümler sunmaya devam ediyor.

Nexo ekibinin üyeleri, projeyi hayata geçirmeden önce kullanıcılarına 30 yıllık tecrübeyle kredi ve finansal hizmetler sunan bir ekipti. Bu proje kripto para ekosistemine dahil olduğunda, piyasada henüz benzer bir proje yoktu ve NEXO kripto para piyasasında ilk oldu. Nexo projesinin web sitesi incelediğinde; bu tecrübeyle kısa sürede uzun mesafeler kaydettiklerini aktaran ekip, toplamda 2 milyon kullanıcıya erişerek 4 milyar doların üzerinde varlığı yönettiklerini belirtmiştir.

.

NEXO NASIL ÇALIŞIR?

Hizmet sağladığı alandan dolayı teknik açıdan oldukça güçlü bir yapıya sahip olan Nexo (NEXO), kullanıcıların kredi taleplerini 24 saat gibi bir süre zarfında banka transferleri yaparak gerçekleştirmektedir. Ayrıca platformda, kullanıcıların hesaplarındaki dijital varlıklara göre hesaplanmış Nexo kartta hizmet vermektedir. Kullanıcıların talep ettiği kredi oranı hesaplanırken, platformda yer alan ‘değere göre kredi’ algoritması kullanılmaktadır. Nexo platformunun kullanıcılarına verdiği en düşük kredi oranı ise bin ABD dolarına karşılık gelecek şekilde hesaplanmaktadır.

NEXO COIN NERDEN ALINIP SATILIR?

NEXO coin  sahip olmak isteyen kullanıcılar öncelikle, alım satım yapabilecekleri kripto para piyasasına karar vermelidir. Kripto para alım satım platformları gerçek para birimleri karşılığında kripto para satan borsalardır. Kripto para borsası, kullanıcıların al-sat yapmasına aracılık eden platformlardır. Burada kullanıcılar yalnızca, alım satım platformunun desteklediği kripto paralarla işlem yaparak satış ya da alış emri verebilir. Örneğin bir kullanıcı, hesabında bulunan herhangi bir kripto para birimine alış emri verdiğinde, farklı bir kullanıcının satış emriyle eşleşirse bu işleme ‘kripto para alımı’ denir.

Kripto para alım-satım hizmeti sunan tüm borsalar üzerinden, kullanıcı üyeliği yaparak alışveriş yapılabilir. Yerli ya da yabancı borsaların hepsi de kripto para birimini uzun ya da kısa vadeli tutmanıza, alıp satmanıza izin verir. Herhangi bir borsada satılan bir kripto parayı almanız için öncelikle hesap oluşturmanız gerekir. Ardından bu kripto para borsasının talep ettiği evrakları ve kimlik bilgilerini doğruladıktan sonra bir finansman kaynağı ile seçilen kripto paranın alımı yapılabilir. Finansman kaynağı seçilen kripto para borsasına göre değişebilir. Yerli ve yabancı kripto para borsalarının anlaşmalı olduğu banka değişiklik gösterebilir. Alınan kripto para hisse senetleri gibi bir süre tutabilir, belli bir süre sonra satabilirsiniz. Eğer kripto parayı uzun vadede tutmak istiyorsanız, kayıt yaptığınız cüzdanınızda veya sıcak ya da soğuk cüzdanınızda tutabilirsiniz.

.

NEXO COIN NASIL SAKLANIR?

NEXO coin yerli ve yabancı birçok kripto para borsasında yer alır. Kullanıcılar dilerse bu dijital varlığı, hesap cüzdanlarında ya da birden fazla yöntemle saklayabilir. Bunlar sıcak ve soğuk cüzdanlar olarak ikiye ayrılır. Dileyen kullanıcılar NEXO coin kripto para birimini, masaüstü ya da mobil cihazlar dışında donanım cüzdanlarında tutabilir.

ÖNEMLİ UYARI: Bu yazıda kripto para ekosisteminde yer alan NEXO coin kripto para birimine  ilişkin bilgiler verilmiştir. Yatırım tavsiyesi değildir.

NEXO coin nedir? NEXO coin nereden ve nasıl alınıp satılır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!