featured

Memur zammında teklif bekleniyor

Milyonlarca kamu görevlisinin heyecanla beklediği 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi ön müzakere süreci tamamlandı ve Kamu İşveren Heyeti’nin ilk teklif sunma tarihi olarak 14 Ağustos belirlendi.

Memur ve memur emeklilerinin 2024-2025 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirleneceği 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmeleri ilk aşamada tamamlandı.

Toplu sözleşme görüşmelerinde, Komisyon çalışmaları sırasında Memur-Sen ve bağlı sendikaların Kamu İşveren Heyeti’ne sunduğu teklifler detaylı bir şekilde ele alındı. 11 Hizmet kolu teklifleri ve genel tekliflerin incelendiği komisyon çalışmalarında, kamu görevlilerinin talepleri ve beklentileri değerlendirildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Bakan Yardımcısı Faruk Özçelik’in de katıldığı toplantılarla birlikte gerçekleşen komisyon çalışmaları, Memur-Sen’in genel tekliflerinin görüşülmesiyle sona erdi.

Bundan sonraki aşamada, komisyon çalışmalarında ortaya çıkan raporlar doğrultusunda teklifler müzakere edilecek. Müzakere süreci 9 Ağustos’ta başlayacak ve 12 Ağustos’ta sona erecek. Kamu İşveren Heyeti’nin ilk teklif sunma tarihi olarak 14 Ağustos planlanmaktadır.

Toplu sözleşme sürecinde, 15 Ağustos’ta genel tekliflerin müzakeresine geçilecek ve hükümetin ikinci teklifini sunması beklenen tarih ise 17 Ağustos’tur.

Memur zammında teklif bekleniyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!