featured

Meclis’te yılın son mesaisi çalışan emekliye ikramiye

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yılın son mesaisinde, çalışan emeklilere yönelik önemli bir düzenleme yasalaştırılıyor. Meclis Genel Kurulu’nda yılın son haftasında gerçekleştirilecek mesainin odak noktasında, 86 maddelik bir teklif bulunuyor. Bu teklif kapsamında kabul edilen 43 madde arasında, çalışan emeklilere özel olarak planlanan 5 bin liralık ek ödeme de bulunuyor.

Meclis Genel Kurulu, 43 maddesi kabul edilen ve yıl boyunca gündemi belirleyen 86 maddelik teklifin görüşmelerine devam ediyor. Bu teklifin en dikkat çekici öğelerinden biri, çalışan emeklilere sağlanacak 5 bin liralık ek ödeme olacak. Yasanın onaylanması durumunda, ek ödeme bu hafta sona ermeden emeklilerin hesaplarına yatırılacak.

Ayrıca, teklifin içeriğine göre, Kur Korumalı Mevduat hesaplarındaki vergi istisnasının devam edeceği belirtiliyor. Şirketlerin borçlarını yeniden yapılandırabilmeleri için süre de 2 yıl daha uzatılacak.

Deprem bölgesinde inşaat ve yapı malzemelerini yüksek fiyattan satanların cezası da teklif kapsamında ele alınıyor. Bu çerçevede, cezanın 10 kat artırılması öngörülüyor.

Sosyal medyada içerik üretenlere ilişkin vergi düzenlemesi de teklifin etki alanını genişletiyor. Yeni düzenleme ile birlikte, sosyal medya içerik üreticilerinin vergilendirilmesine yönelik kapsam genişleyecek.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Meclis’te yılın son mesaisi çalışan emekliye ikramiye
Yorum Yap
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!