featured

Türkiye, En Hızlı Büyüyen Kripto Pazarları Arasında

Türkiye, en hızlı büyüyen kripto pazarları arasında yer alıyor.

Türkiye, kripto para kullanımında dünya çapında üst sıralarda konumlanıyor. Bunun yanı sıra, kripto benimsenmesi yüksek olan ülkeler arasında da zirveye oldukça yakın. Yapılan yeni bir araştırma, Türkiye’nin kripto konusunda başarılı bir pazar olduğunu gösteriyor.

Türkiye, Bölgedeki En Büyük Kripto Pazarı

Orta Doğu – Kuzey Afrika (ODKA) bölgesini içeren araştırmada, Türkiye’nin bölgedeki en büyük kripto pazarı olduğu öne çıkıyor.

ODKA bölgesindeki işlem hacmi, 566 milyar dolara yükseldi ve bu da bir önceki yıla göre yüzde 50’ye yakın bir artış olduğunu gösteriyor. Fas, Mısır ve Türkiye gibi gelişmekte olan pazarları içeren bölgeden yaklaşık 22 ülke listede yer aldı.

Türkiye, 2022 Haziran ayı sonuna kadar yılda 192 milyar dolar değerinde kripto alarak, bugüne kadar elde edilen kripto değeri açısından ODKA bölgesinin zirvesinde. Ancak yıllık bazda sadece yüzde 10,5 büyüme yaşadı.

Araştırmaya göre, Türkiye’nin en hızlı büyüyen kripto pazarları arasında olması ve bölgede lider olması; Türk Lira’sının değer kaybetmesiyle birlikte ortaya çıkan parayı koruma isteği sebebiyle güçlendi.

Türkiye, En Hızlı Büyüyen Kripto Pazarları Arasında

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!