featured

Nasdaq, kripto ticaretine başlamak için düzenlemeleri bekliyor

Nasdaq Genel Başkan Yardımcısı ve Kuzey Amerika Pazarı Başkanı Tal Cohen, şirketin kripto para borsası açılımı konusundaki son görüşlerini paylaştı.

Tal Cohen, Nasdaq’ın kripto para borsası sektörüne adım atmadan önce iki kriterin gerçekleşmesini beklediğini dile getirdi. Buna göre Cohen, öncelikle kripto para piyasalarının net bir yasa çerçevesine alınmasını beklediklerini söylerken diğer beklentilerini ise kurumsal kabulün daha yüksek seviyelere ulaşması olarak belirtti.

Nasdaq Kuzey Amerika Başkanı Tal Cohen, dün yaptığı açıklamada bugün bu konuları konuşmaktan memnun olduğu dile getirdi. Ancak Cohen, şu an kripto pazarının bireysel müşteri açısından bir doygunluğa ulaştığına inandığını ve bu profildeki müşterilere hizmet veren birçok borsanın olduğunu aktardı. 

Bireysel müşteri tabanındaki doygunluktan dolayı kripto para borsası faaliyetleri için şu an kurumsal kabul artışını beklediklerini aktaran Cohen, bunun yerine önemli bir fırsat olarak gördükleri kripto para saklama hizmetine odaklanmaya devam edeceklerini söyledi. Bu yaklaşımlarını ise şu sözlerle açıkladı:

Tal Cohen, kripto para endüstrisindeki hedefleri arasında saklama hizmetiyle birlikte Nasdaq’ın varlık transferini daha kolay hale getirmek için bir dizi çalışmalarda bulunacağını dile getirdi.

Nasdaq, geçtimiz ay kurumsal yatırımcılar için kripto para saklama hizmetini başlattı. Hizmet, ilk aşamada Bitcoin ve Ethereum’un gözetimi ile başladı.

Nasdaq, kripto ticaretine başlamak için düzenlemeleri bekliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!