featured

Kripto paralar haftanın ilk gününde nasıl hareket ediyor?

Kripto paralar, haftanı son günü son dip seviyelerinden tepki alımları gördü. Bugün ise hafif satıcılı başlangıç sonrası ABD işlem saatlerine doğru dünkü kazanımlar korundu.

Öğleden sonraki işlemlerde toplam kripto piyasa değerinde 900 milyar doları test edildi. Akşam saatlerine doğru ise artan satışlarla topla piyasa değeri, yeniden 900 milyar doların altına çekildi. Bugün ABD piyasalarının tatil olmasından dolayı volatilitenin düşük olması bekleniyor. Son duruma göre 24 saatlik ortalama işlem hacmi, 80 milyar dolar seviyesinde devam ediyor.

Şu an ilk 100 kripto paranın 98’inin düne göre artıda kalması kripto varlıkların dünkü kazanımlarını korumaya devam ettiğini yansıtıyor. Bu arada kripto korku ve açgözlülük endeksine göre piyasada aşırı korku duygusu devam ediyor. Endeks, bugün tarihi dip seviyesinden iki puan yükselişle 9 değerinde bulunuyor.

Bitcoin (BTC), yeniden 20.000 doların üzerinde

Bitcoin, hafta sonunda 17.000 dolar bandına kadar geriledikten sonra haftayı 20.500 dolar bandında kapattı ve yatırımcısına derin bir nefes aldırdı, ancak grafikler BTC’nin henüz düşüş eğiliminden kurtulmadığını yansıtıyor.

Bitcoin ile ilgili diğer bir ayrıntı ise Google (NASDAQ:GOOGL)’da Bitcoin kelimesiyle ilgili aramaların, son 13 ayın en yüksek seviyesinde bulunması.

Bitcoin, bugün kısa bir süre 21.000 doları test ettikten sonra akşam saatlerinde doğru bir miktar gerileyerek açılış seviyesi olan 20.500 dolar bandına kadar geriledi. Bitcoin piyasa değeri, bugün 400 milyar doların altında bulunurken BTC piyasa hakimiyeti ise yüzde 44 seviyesinde yatay seyrediyor.

Altcoin piyasasında son durum

En büyük ikinci kripto para Ethereum (ETH), hafta sonu 880 dolara kadar geriledikten sonra 1.128 dolarda kapanış görürken kritik bir sıçrama yaptı. Son 24 saatte yüzde 8 değer artışıyla ilerleyen Ether, akşam saatlerine doğru açılış fiyatını yeniden test ediyordu.

İlk 10’da şu an en uzun sıçrama Solana (SOL) piyasasında gözüküyor. SOL, son 24 saatlik işlemlerde yüzde 10’un üzerinde değer artışı koruyarak 34 dolar bandında işlem görüyor.

BNB Coin, şu an yüzde 3’e yakın yükselişle 213 dolardan işle görürken Cardano (ADA), yüzde 7’ye yakın değer artışıyla 0,5 dolar seviyesinde kalma mücadelesi veriyor. XRP, yüzde 3 yükselişe sahipken 0,32 dolarda bulunuyor. Dogecoin ise yüzde 5’e yakın değer artışıyla 0,06 dolar seviyesinde hareket ediyor.

İlk 100 kripto parada son duruma baktığımızda gün içi işlemlerde fiyatını iki katına çıkaran Synthetix (SNX), an itibarıyla kazancını yüzde 65’e düşürerek 2,78 dolardan el değiştiriyor ve bugün açık ara en çok değer kazanan kripto para konumunda.

SNX’e en yakın kazanç oranı, yüzde 26 değer artışına sahip STEPN (GMT) ile 1Inch’ten (INCH) geliyor. Aave (AAVE) ve Maker (MKR) gibi DeFi Protokolleri ile Quant (QNT), yüzde 15 değer artışıyla ilk sıralarda yer alan altcoin’ler.

İlk 100 kripto para arasında bugün sessiz kalan tek kripto para Tron (TRX). TRX, son 24 saatte yüzde 1 değer kaybına sahip ve şu an 0,061 dolardan alıcı buluyor.

Kripto paralar haftanın ilk gününde nasıl hareket ediyor?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!