featured

Bitcoin, 3 ay sonra pozitif aylık kapanış gerçekleştirdi

Bitcoin (BTC), Nisan ayından beri devam eden 3 aylık düşüş serisinin akabinde Temmuz ayını yüzde 16,8 oranında artışla 23.293 dolardan kapattı.

Bitcoin, Kasım 2021 döneminden bu yana düşüş trendine devam ederken senenin ilk çeyreğine bir toparlanma belirtisi göstermesine karşın Nisan ayında 45.500 dolar bandında başlayan satışlardan sonra Haziran ayında 17.622 dolarda senenin dip seviyesini belirleyerek 3 aylık dönemde yüzde 61 oranında düşüş gösterdi. Yılbaşından bu yana yüzde 50 değer kaybıyla devam eden Bitcoin, Temmuz ayını pozitif kapatarak senenin ikinci toparlanma hamlesine başlamış gibi görüntü çiziyor.

Bitcoin piyasası, hafta sonunda volatil işlemlere sahne oldu

Bitcoin, hafta sonu işlemlerinde 24.600 dolara kadar çıktıktan sonra haftanın son günü 23.700 dolar düzeylerine çekildi ve bir süre bu düzeyde yatay hareket etti. Kapanışa doğru volatilitenin yükseldiği Bitcoin piyasasına satıcılar hakimdi ve kripto para, 23.300 doların altına kadar düştü.

Haftanın ilk saatlerinde hafif satıcılı işlemler sürerken BTC’nin 23.000 dolar üstündeki seyri devam ediyor.

Bakiyeli Bitcoin adresleri rekor düzeye ulaştı

Bitcoin ağ etkinliğinde son günlerde bir yükseliş görülürken, bakiyeli BTC adresleri ayın sonunda tüm zamanların en yüksek düzeyi olarak 42,6 milyona çıktığını gösterdi.

Bunun yanında veriler, kârda olan BTC adreslerinde de bir yükseliş kaydetti. Buna nazaran 25,6 milyondan fazla BTC adresinin, şu anda ayın en yüksek değeriyle kârda olduğu duyuruldu.

1 Ağustos itibarıyla, en az 1 Bitcoin tutan toplam kripto adresi sayısı da geçtiğimiz haftanın 888.262 adedine karşılık tüm zamanların en yüksek düzeyi olarak 891.234 adede çıktı. Öte yandan Bitcoin’deki büyük yatırımcı sayısında ise bir düşüş söz konusu. En az 1.000 BTC tutan cüzdan sayısı, son 5 ayın en düşük düzeyi olan 2.135 adede indi.

Kripto para toplam piyasa değeri, bugün 1,07 trilyon dolarda yer alırken piyasa genelinde hafif satıcılı seyir sürüyor. En büyük ikinci kripto para Ethereum, geçtiğimiz haftayı yüzde 10 yükselişle kapattıktan sonra bugün 1.700 doların hemen altında bulunuyor. Ethereum, hafta sonu işlemlerinde 1.700 dolar bandında kalıcı olamazken Temmuz ayında yüzde 56 oranında artışla dikkate değer bir toparlanma gördü.

Bitcoin, 3 ay sonra pozitif aylık kapanış gerçekleştirdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!