featured

Hedera (HBAR) nedir? HBAR coin nasıl alınıp satılır?

Hedera (HBAR) ağı,, kullanıcıların istekleri üzerine hazırlanarak ortaya çıkarılmış, merkeziyetsiz bir kripto ağıdır. Hedera hem yatırımcı hem girişimci hem de kullanıcılara hizmet vermeyi hedefleyen ve en uygun çözümleri sunmaya çalışan bir platformdur.

HEDERA (HBAR) COIN NEDİR?

Dağıtık Defter Teknolojisi (DLT) tabanında yer alan Hedera Hashgraph, 2019 yılının eylül ayında piyasaya sürülmüştür. Ethereum ve Bitcoin gibi ağların sunduğu hizmetlerin yetersiz olması, daha çok sürede daha az işlem yapılması ve kapasite sorunlarından dolayı dağıtık defter kullanılmıştır.

Hedera Hashgraph, ortaya çıkış amacı ise, dünyadaki tüm işletmelere ucuz, hızlı ve daha yüksek hacimli şekilde hizmet vermektir. Hedera projesini geliştirenlerin sundukları, güvenli ve hızlı platform ve uygulamalarla blok zincirin ötesine çıkmaya neden olmuştur. Öte yandan ağın yerel kripto para biriminin ise adı ise HBAR’dır.

.

Hedera (HBAR) kripto para biriminin amacı ise, merkezi olmayan uygulamalar geliştirerek, ağın güvenliğini sağlayıp kullanıcılar arasında yapılan işlem modüllerini geliştirmektir.

Birçok kripto para borsalarında ve analiz sitelerinde listelenen Hedera (HBAR) coin, bu listelerde ilk 50 coin arasına girmeyi başarmış dijital bir varlık fonudur.

Hedera (HBAR) coin, projenin yerel kripto para birimidir ve görevi ise, kullanıcıların mikro ödemeli işlemlerde işlem yapmasını sağlar.

HEDERA AĞININ ÇALIŞMA ŞEKLİ

Hedera (HBAR) projesi yapılan çalışmalardan dolayı Bitcoin ve Ethereum’dan ayrılmaktadır. Bu duruma göre, ilk kripto para birimi olan Bitcoin ilk jenerasyondur. İkinci jenerasyon ise Ethereum’ken, üçüncü jenerasyon projenin gelişiricilerine göre Hedera (HBAR) ağıdır.

Hedera (HBAR) web sitesi incelendiğinde ise geliştiriciler, web sitelerinde işlem hızlarını Bitcoin ve Ethereum ile kıyaslayarak belirtmişler. Siteye de yer alan bilgiye göre, Ethereum saniyede 12 Bitcoin ise 7 işlem yapmaktadır. Hedera ağı ise saniyede 10 bin işlem yaptığının altı çizilerek, web sitesinde de vurgulanmıştır

Bu kıyaslamalar dışında, Hedera (HBAR) coinle yapılan işlemler diğer işlem türlerine göre daha hızlı ve uygundur

Resmi web sitelerine göz attığımızda bir diğer göze çarpan şey ise Bitcoin’in saniyede 3, Ethereum’un 12, Hedera ağının ise saniyede tam 10.000 işlem yapabildiğinin altını çizmişler. Diğer kıyaslamalarda ise işlem hızları ve işlem ücretleri ön plana çıkıyor. Peki Hedera Hashgraph nasıl satın alınır?

HEDERA (HBAR) ALIP SATMA İŞLEMİ

Kripto para ekosisteminde yer alan hemen hemen her borsada Hedera (HBAR) coin bulunur. Kripto para piyasasında bulunan yüzlerce yerli ve yabancı borsalarda Hedera (HBAR) alınabilir. Bu borsaların birçoğu Türkçe destekli olduğu için alım satım durumlarında sıkıntı yaşanmaz. Hedera (HBAR) satın almak için, üye olduğunuz kripto para borsasına Türk Lirası transfer ederek alım yapabilirsiniz.

hedera (hbar) nedir? hbar coin nasıl alınıp satılır? 1

Hedera (HBAR) coin satın alabilmek için, öncelikle Hedera (HBAR) coin destekli, güvenli bir kripto para borsasından, kimlik doğrulama işlemi ile üye olmak gerekir. Kullanıcı bilgileri, mail ve telefon gibi birtakım güvenlik teyitleri sağlandıktan sonra, hesap cüzdanına anlaşmalı bankalardan bir miktar Türk Lirası gönderilmelidir.

Hedera (HBAR) coin alınacak finansmanı sağladıktan sonra, spot ürünlerden Hedera (HBAR) coin aratılarak satın alma işlemleri gerçekleştirilebilir. Hedera (HBAR) satın alma ve satma işlemi aynı yöntemle gerçekleşmektedir. Kullanıcıların bu işlem için güvenli bir kripto para borsasından işlem yapması oldukça önemlidir.

HEDERA (HBAR) COIN NASIL SAKLANIR?

Hedera (HBAR) coin yerli ve yabancı birçok kripto para borsasında yer alır. Kullanıcılar dilerse bu dijital varlığı, hesap cüzdanlarında ya da birden fazla yöntemle saklayabilir. Bunlar sıcak ve soğuk cüzdanlar olarak ikiye ayrılır. Dileyen kullanıcılar HBAR coin  kripto para birimini, masaüstü ya da mobil cihazlar dışında donanım cüzdanlarında tutabilir.

ÖNEMLİ UYARI: Bu yazıda kripto para ekosisteminde yer alan HBAR coin  kripto para birimine  ilişkin bilgiler verilmiştir. Yatırım tavsiyesi değildir.

Hedera (HBAR) nedir? HBAR coin nasıl alınıp satılır?

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!