featured

Hazine’den çifte maaş iddialarına yalanlama

Hazine ve Maliye Bakanlığı, bazı basın organlarında yer alan Bakan Mehmet Şimşek’e tahsis edilen makam aracı ve bakanlık bürokratlarının “çift maaş” aldıklarına dair iddiaları kesin bir dille yalanladı.

Bakanlık, resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Sözcü Gazetesi’nin bugün Sayın Bakanımız ve bürokratlarını hedef alan başlığı, bilgi veya haber niteliği taşımamakta, ciddiyetten uzak ve siyasi kaygılarla kurgulanmış bir yanıltmacadır.

Devlet ciddiyeti gereği halkımızı bilgilendirmek amacıyla şu hususları belirtmek isteriz:

Devletimizin sadece en üst makamları ‘güvenlik gerekçesi’ ile zırhlı araç kullanmaktadır. Tasarruf genelgesi kapsamında en üst düzey devlet personeli, yani bakanlarımızın makam araçları zorunlu güvenlik nedenleriyle bu genelge kapsamı dışında tutulmuştur.

Ayrıca, 1960’lı yıllardan beri kanunun verdiği yetki ile ek sorumluluk alarak Kamu İktisadi Teşebbüslerine (KİT) atanıp kamu adına yönetim ve denetim yapmakta olan bakanlığımızın üst düzey liyakatli bürokratları bu görevlerini hakkıyla ve layıkıyla yerine getirmektedir. Gazetenin ‘çifte maaş’ olarak adlandırdığı durum, aslında çifte sorumluluk ve çifte görevden kaynaklanmaktadır.

Bu önemli görev ve sorumluluklar karşılığında sadece tek bir yerden aldıkları ücretlere ise yakında kanunla tavan getirileceği hususu daha önce kamuoyuna duyurulmuştur.

Dolayısıyla, vatandaşlarımızın kafasını karıştırmak amacıyla sürekli devam eden bu tür ciddiyetten uzak ve sansasyon amaçlı başlıklara itibar edilmemesi büyük önem taşımaktadır.”

Bu açıklama ile Hazine ve Maliye Bakanlığı, basında yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığını ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik olduğunu vurgulamış oldu.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Hazine’den çifte maaş iddialarına yalanlama
Yorum Yap
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!