featured

Hazine, haftaya 3 ihale düzenleyecek

Hazine, önümüzdeki hafta üç farklı tahvil için düzenleyeceği ihalelerle birlikte, aynı zamanda bir kira sertifikasının doğrudan satışını gerçekleştirecek.

İlk ihale, 13 Kasım Pazartesi günü gerçekleşecek ve 5 yıl vadeli, 8 Kasım 2028 itfalı, 6 ayda bir kupon ödemeli, sabit kuponlu tahvili içerecek. Aynı gün, 7 yıl vadeli, 5 Haziran 2023 itfalı, 6 ayda bir kupon ödemeli, değişken faizli tahvilin yeniden satışı da gerçekleşecek.

İkinci gün, 14 Kasım Salı, 5 yıl vadeli, 18 Ekim 2028 itfalı, 6 ayda bir kupon ödemeli, TÜFE’ye endeksli tahvilin yeniden satışına ev sahipliği yapacak. Aynı gün, 5 yıl vadeli, 8 Kasım 2028 itfalı, 6 ayda bir kira ödemeli kira sertifikası doğrudan satılacak.

Bu ihalelerle birlikte Hazine, Kasım ayına ilişkin ihale takvimini başarıyla tamamlamış olacak. Hazine, toplam 78,4 milyar TL’lik iç borç servisine karşılık 78 milyar TL’lik iç borçlanma programladı. Bu hafta düzenlenen dört ihalede ek satışlarla birlikte toplam satış 45 milyar 811 milyon TL oldu. Hazine’nin programa uyması için önümüzdeki hafta 32 milyar 189 milyon TL daha satış gerçekleştirmesi gerekiyor.

Ayrıca, Hazine bu hafta 5 yıl vadeli kira sertifikasını yurt dışında ihraç ederek, 2,5 milyar dolarlık bir satış gerçekleştirdi.

Hazine, haftaya 3 ihale düzenleyecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!