featured

Foreks vurguncularına operasyon

İstanbul’da, Foreks sistemi üzerinden yatırım uzmanı gibi kendini tanıtan ve birçok kişiyi 12 milyon lira zarara uğratan 27 şüpheliye yönelik büyük bir operasyon gerçekleştirildi. Operasyon sonucunda 15 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Foreks sistemi aracılığıyla insanları yüksek kazanç vaadiyle kandırarak yatırım yapmaya teşvik eden ve ardından bu yatırımcıları dolandıran kişiler hakkında ciddi bir soruşturma başlattı. Soruşturma, yatırım uzmanı kisvesi altında hareket eden şüphelilerin, yatırımcıları sisteme çekip kazanç gösterdikten sonra zarara uğratma yöntemlerini ortaya çıkardı.

Şüpheliler, yatırımcılara yüksek meblağlarda para yatırmaları halinde daha fazla kazanç elde edebileceklerini vaat ederek insanları sisteme çekiyordu. Daha sonra yatırımcıların panellerini manipüle ederek yüksek kazançlar sağladıklarını gösterdikleri ve böylece daha fazla para yatırılmasını sağladıkları tespit edildi.

Operasyon sırasında, şüphelilerin para giriş-çıkışlarını kontrol etmek için “finans” ve “hazine” departmanları kurdukları ortaya çıktı. Bu departmanlar, kaldıraç panellerinde işlem yaparak yatırımcıların zarar ettiğini gösterip, daha fazla para yatırmalarını teşvik ediyorlardı. Aksi takdirde, sistemindeki paralarının sıfırlanacağı tehdidinde bulunarak yatırımcılardan yüksek meblağlarda para topluyorlardı.

Türkiye genelinde birçok kişiyi 12 milyon lira zarara uğratan şüpheliler arasından 3 kişinin yurt dışında olduğu ve 1 kişinin cezaevinde bulunduğu belirlendi. Operasyon sonucunda ise 15 kişi gözaltına alındı.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Foreks vurguncularına operasyon
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!