featured

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Ramazan Bayramı ikramiyesi ödeme tarihleri

Emekli bayram ikramiyesi bu yıl itibariyle 3 bin lira olarak yatırılacak. Emeklilere, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı için toplamda 6 bin lira ikramiye verilecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?” sorusuna Ramazan Bayramı öncesinde, 1 Nisan ile 5 Nisan arasında hesaplara yatırılacağı cevabını verdi.

Emeklilerin bayram ikramiyesini 3 bin TL’ye çıkaran yasa Resmi Gazete’de yayımlandı. Zamlı olarak yatacak olan emekli ikramiyesiyle bir nebze de olsa rahatlamak isteyen emekliler, ödemenin ne zaman yapılacağını merak ediyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilerin 3 bin lira bayram ikramiyesinin bayramdan önce hesaplara yatırılacağını açıkladı.

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak?

İlk emekli bayram ikramiyesi, 1 Nisan – 5 Nisan arasında, Ramazan Bayramı’ndan önceki hafta içinde hesaplara yatırılacak.

Emeklilerin bayram ikramiyesi, 3 bin TL olarak belirlendi ve Resmi Gazete’de yayımlanan yasa ile yürürlüğe girdi. Artık Ramazan ve Kurban Bayramları öncesinde yılda iki kez, toplamda 6 bin lira olarak ödenecek.

Geçtiğimiz yıl, emekli bayram ikramiyesi zammı 2023 yılında maaş artışları sonrasında açıklanmıştı. Bayram ikramiyeleri, 1100 liradan 2 bin liraya yükseltilmişti. Böylece emeklilere geçtiğimiz yıl Ramazan ve Kurban Bayramı’nda 2 bin lira, toplamda 4 bin lira ikramiye ödemesi yapılmıştı.

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Ramazan Bayramı ikramiyesi ödeme tarihleri
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!