featured
Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantıya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı. ( Barış Oral - Anadolu Ajansı )

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı

Ankara’da, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın başkanlığında, Ekonomi Koordinasyon Toplantısı başladı.

Toplantıda, öncelikli gündem maddesi enflasyonla mücadele olacak. Ayrıca, Eylül ayında halkla paylaşılması planlanan Orta Vadeli Program (OVP) hazırlık aşaması ve bu programda yer alacak öncelikli yapısal reformların analizi ele alınacak.

Toplantıda altın ithalatına yönelik son dönemde alınan tedbirler ve enerji sektöründeki genel görünüm ile enerji alanındaki gelecek planlamaları da masaya yatırılacak.

Toplantı sonrasında, konularla ilgili detaylı bir yazılı açıklama yapılması bekleniyor.

Ekonomi Koordinasyon Kurulu’na daha önce katılan isimler arasında Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel bulunuyordu. Ayrıca, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan da toplantıya katıldı.

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!