featured

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ATO Congresium’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı “Travel Expo Ankara”nın açılış törenine katıldı.

Yılmaz, açılış töreninde yaptığı konuşmada, ülkemizi “81 il 12 ay turizm” anlayışıyla bir araya getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileterek, Türkiye Yüzyılı’nde Ankara’nın 2. büyük ekonomik merkez olarak öncü bir rol oynayacağına inandıklarını belirtti.

Sözlerine devam eden Yılmaz, turizmin sadece “kum-deniz-güneş” olarak değil, aynı zamanda kültür, doğa, tarih, sağlık, termal, kış turizmi, kongre ve ekoturizm gibi pek çok alanda çeşitlendirildiğini vurgulayarak, sektörün dünya ekonomisinde hızla gelişen bir alan haline geldiğini ifade etti.

Turizmin ülkemizin makro politikası açısından kilit bir sektör olduğunu belirten Yılmaz, dünya genelinde seyahat sektörünün 2033’e kadar 15.5 trilyon dolara ulaşmasının beklendiğini ve bu büyümenin işgücü piyasasına önemli katkılarda bulunacağını dile getirdi.

Yılmaz, Türkiye’nin zengin kültürel mirası, doğal güzellikleri, nitelikli insan kaynağı ve yüksek hizmet kalitesiyle turizmde tercih edilen bir ülke olduğunu belirterek, küresel salgına rağmen turist sayısının, gelirlerin ve çeşitliliğin tarihi rekorlara ulaştığını ifade etti.

Turizmde istihdam kalitesini artırmak adına Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan iş birliğine vurgu yapan Yılmaz, turizmdeki başarılarından dolayı sektörü ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nı tebrik etti.

Ankara’nın turizmdeki potansiyeline değinen Yılmaz, şehrin tarihi, kültürel ve ekonomik açıdan önemini vurgulayarak, Ankara’nın turizm gelirine katkısını artırmak için yapılan çalışmalara dikkat çekti.

Yılmaz, Ankara’nın turistik çekiciliklerini tanıtmak adına başlatılan “Ankara Plus” projesi ile şehrin çevresindeki 15 il içine alan bir turizm gelişim aksının perspektifi doğrultusunda yürütüldüğünü belirtti.

Son olarak, 6. Uluslararası Ankara Turizm ve Seyahat Fuarı “Travel EXPO”nun, Ankara’nın turizm potansiyeline olumlu katkılar sağlayacağına inandığını belirten Yılmaz, fuara katılan tüm paydaşlara teşekkür ederek, Ankara’nın turizm imkânlarını güçlendirmeye çağrıda bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’dan önemli açıklamalar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!