featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan asgari ücret ve emekli zammı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Taşkent’te düzenlenen Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) Liderler Zirvesi’nin ardından gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, küresel gündemi etkileyen enflasyon sorunuyla mücadele konusundaki kararlılıklarını vurgulayarak, “Enflasyonun belini kırdık, etkilerini de önümüzdeki süreçte sileceğiz. Çalışanlarımızı ve emeklilerimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz” dedi.

Asgari ücret konusuna da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Asgari ücrete cumhuriyet tarihinde yapılmamış oranda zam yaptık. Emeklilerimizin maaşlarını artırdık ve onları daha da rahatlatacak çözümleri geliştirdik. Biliyorsunuz, emeklilerimizi kısa vadede rahatlatacak 5 bin liralık ikramiye ödemelerini de bu ay içerisinde yapmayı planladık” şeklinde konuştu.

Erdoğan, işçi ve işveren kesimini bir araya getirip asgari ücret konusunda en makul çözümü bulacaklarına inandığını ifade ederek, “İşçilerimizi ara zamla rahatlatmıştık, şimdi de işçi ve işveren kesimini bir araya getirip en makul çözümü bulacağımıza inanıyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan asgari ücret ve emekli zammı açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!