featured

Cronos (CRO) nedir? CRO nasıl alınır, satılır?

Kripto para ekosisteminde yer alan Cronos (CRO), Crypto.com ağının kripto para birimidir. Crypto.com ağında yer alan ürünler, kripto para varlığı ve blok zincir ağında yer alan dijital varlıkların kullanımının artırılması için kullanılır. Crypto.com ürünleri aynı zamanda paranın bireysel denetimini de sağlar.

Bu ağ, verilerin korunması, kripto varlığı olan kullanıcıların kimlik bilgilerinin de güvenliğini ve korunmasını sağlar. CRO platformu şu an sadece mobil ödemeler için kullanılırken, özelliklerini geliştirmeye devam ediyor.

CRYPTO.COM NASIL ORTAYA ÇIKTI?

İlk olarak 2016 yılının haziran ayında ortaya çıkan Crypto.com, Rafael Melo, Bobby Bao, Kris Marszalek ve Monaco Technologies GmbH tarafından kuruldu.

Crypto.com’un kuruluşunda yer alan bu isimler, öncesinde kendilerine ait şirketler kurarak sıfırdan şirket kurma tecrübesi olan kişilerdi.

Şu anda Crypto.com’daki çekirdek yönetim ekibi aşağıdaki isimlerden oluşuyor:

 • Kris Marszalek, CEO
 • Rafael Melo, CFO
 •  Gary Or, Kurucu Ortak
 •  Bobby Bao, Kurumsal Gelişim Başkanı
 •  Brent Diehl, Baş İşletme Sorumlusu
 •  Weiyi Zhang, Ticaret Müdürü
 •  Eric Anziani, COO
 •  Jason Lau, CISO
 •  Steven Kalifowitz, CMO
 •  Matthew Chan, CTO
 •  Antonio Alvarez, CCO
.

CRONOS (CRO) NEDEN FARKLIDIR?

CRO ağının kullanım amacı, Crypto.com’da yapılan finansal işlemleri desteklemektir.

Crypto.com ağında bulunan Cronos CRO kullanıcıları, stake işlemlerini burada gerçekleştirerek, hem işlem ücretlerini kararlaştırırlar hem de ağda yapılan işlemlerin doğrulanmasını sağlarlar.

Crypto.com ödeme uygulamasını kullanan kullanıcılar, hediye kartı satın aldıklarında ödedikleri miktarın yüzde 10’luk kısmını geri alırlar. Aynı zamanda kullanıcılar diğer ödemelerinin yüzde 20’lik kısmını da alır. Eğer kullanıcılar staking yaparsa ödül kazanabilirler.

Crypto.com ağında jetonlarını stake eden kullanıcılar, yüzde 10 ya da 12 arasında bir faiz kazanırlar. İşlemler kullanıcıların tercihine göre belirlenir. Dileyen kullanıcı Visa kartı kullanırken, dileyen de Crypto.com borsa uygulaması üzerinden işlem yapabilir.

CRYPTO.COM’UN (CRO) ÖZELLİKLERİ

Crypto.com’un kullanıcılarına sunduğu alım satım platformu dışında farklı özelliklerde yer almaktadır. Bunları şu şekilde aktarabiliriz:

Crypto.com, Visa kartı kullanan kullanıcılarına, kendi kripto varlıkları ile ödeme imkanı sunar. Kullanıcılar bu işlemi gerçekleştirebilen her kripto varlıkla ödeme yapabilirken, en fazla gelir sağlayan CRO ile yaptıkları harcamalardır.

Crypto.com ağında nakit ödemeler için beş ayrı sistem bulunur. Bu süreçte kullanıcının cüzdanında ne kadar CRO sakladığı da önemlidir. Kullanıcının nakit ödemesi yüzde 1 ile yüzde 8 arasında olsa da, en yüksek seviye için kullanıcının cüzdanında 400 bin dolar değerinde Cronos (CRO) olmak zorundadır.

.

FAİZ ORANLAR OLDUKÇA YÜKSEK

Crypto.com ağında yer alan kullanıcılar kendi fonlarını kullanarak borç alıp verebilirler. Burada kullanıcı dilerse eğer, borç alma işlemini kripto varlıkları ya da staking yaparak sağlayabilir.

Crypto.com’da yer alan kazan uygulaması ile kullanıcılar, en fazla yüzde 14’e kadar ödül kazanabilirler. Bu süreçte kullanıcının hesabına düzenli olarak aktarımlar yapılır. Kullanıcılara aktarılan bu tutarların oranları farklılık gösterebilir. Kullanıcılar kripto varlığını 1 ya da 3 ay gibi bir sürede tutabilirler.

CRYPTO.COM’UN ÇALIŞMA ŞEKLİ

Kripto para ekosisteminde normal bir borsa olarak çalışan Crypto.com, farklı ücret sistemleri de yer alır. Ağ üzerinde staking yapılarak, işlemlerin doğrulanması gerçekleştirilebilir.

CRONOS (CRO) NASIL SAKLANIR?

Crypto.com’un kripto para birimi olan Cronos (CRO), yerli ve yabancı birçok kripto para borsasında yer alır. Kullanıcılar dilerse bu dijital varlığı, hesap cüzdanlarında ya da birden fazla yöntemle saklayabilir. Bunlar sıcak ve soğuk cüzdanlar olarak ikiye ayrılır. Dileyen kullanıcılar Cronos (CRO) kripto para birimini, masaüstü ya da mobil cihazlar dışında donanım cüzdanlarında tutabilir.

.

CRONOS (CRO) ALIP SATMA İŞLEMİ

Kripto para ekosisteminde yer alan hemen hemen her borsada Cronos (CRO) bulunur. Kripto para piyasasında bulunan yüzlerce yerli ve yabancı borsalarda Cronos (CRO) alınabilir. Bu borsaların birçoğu Türkçe destekli olduğu için alım satım durumlarında sıkıntı yaşanmaz. Cronos (CRO) satın almak için, üye olduğunuz kripto para borsasına Türk Lirası transfer ederek alım yapabilirsiniz.

Cronos (CRO) satın alabilmek için, öncelikle Cronos (CRO) destekli, güvenli bir kripto para borsasından, kimlik doğrulama işlemi ile üye olmak gerekir. Kullanıcı bilgileri, mail ve telefon gibi birtakım güvenlik teyitleri sağlandıktan sonra, hesap cüzdanına anlaşmalı bankalardan bir miktar Türk Lirası gönderilmelidir.

Cronos (CRO) alınacak finansmanı sağladıktan sonra, spot ürünlerden Cronos (CRO) kısa aratılarak satın alma işlemleri gerçekleştirilebilir. Cronos (CRO) satın alma ve satma işlemi aynı yöntemle gerçekleşmektedir. Kullanıcıların bu işlem için güvenli bir kripto para borsasından işlem yapması oldukça önemlidir.

ÖNEMLİ UYARI: Bu yazıda kripto para piyasasında yer alan Cronos (CRO) kripto para birimine ilişkin bilgiler verilmiştir. Yatırım tavsiyesi değildir.

Cronos (CRO) nedir? CRO nasıl alınır, satılır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!