featured

Chiliz (CHZ) nedir? CHZ coin nereden ve nasıl alınıp satılır?

Socios.com tarafından 2018 yılında kripto para ekosistemine dahil olan Chiliz (CHZ), Ethereum ağında yer alan ERC-20 standardından oluşturulmuş bir tokendir. Chiliz (CHZ) spor ve eğlence dünyasına hitap ederek, bu kuruluşlarla etkileşim içinde olan izleyici ya da kullanıcıları kripto para piyasasına dahil etmek için üretilmiştir. Chiliz (CHZ) coin kullanıcıları bu yöntemle, sempati duydukları ya da taraftarı oldukları takımda alınan kararlarda söz sahibi olur.

CHILIZ (CHZ) AĞININ AMACI

Başta spor olmak üzere, eğlence dünyasıyla iç içe olan bireysel kullanıcıları kripto para ekosistemine çekmeyi amaçlayan Chiliz (CHZ) proje yöneticileri, dünyanın önde gelen futbol kulüpleriyle de anlaşma yaparak son zamanlarda hedefine ulaşmak için yoğun bir şekilde çalışmaya devam etmektedir. Kulüple taraftar arasındaki bağlantıyla, en iyi oyuncunun seçilmesinden kulübe ait forma ve ürün tasarımına kadar birçok konuda taraftarın oy hakkının olmasına imkan sunar.

Bitcoin’in fiyatındaki artıştan en çok etkilenen coinlerden biridir. Kısa sürede kullanıcı sayısını artırmayı başaran Chiliz (CHZ) coin, spor kulüpleriyle yaptığı anlaşmalarda, kullanıcıların almak istediği lisanslı ürünleri Chiliz (CHZ) token ile alma imkanı sunar.

CHILIZ (CHZ) COIN MADENCİLİĞİ YAPILIR MI?

Chiliz (CHZ) coinin arzı şirket tarafından yapıldığı için madenciliği yapılmamaktadır. Kripto para piyasasında toplamda 8.888.888.888 CHZ token bulunmaktadır ve bu miktarın büyük bir çoğunluğu ekosistemde dolaşıma girmiştir.

.

CHILIZ (CHZ) COINİN SAĞLADIĞI AVANTAJLAR

Eğlence ve spor dünyasının ilgili kuruluşlarını ve spor takımlarını, taraftarlarla bir araya getiren Chiliz (CHZ) coin yalnızca taraftar jetonlarının üretilmesine fırsat verir.

Taraftarlar hesap cüzdanlarında bulunan Chiliz (CHZ) coinlerle, spor kulüplerinin satışını yaptığı lisanslı ürünlerden alma imkanı bulur. Kullanıcılar ve spor kulüpleri arasında ödeme aracı olarak Chiliz (CHZ) coin kullanılır.

Son dönemlerde Chiliz (CHZ) coin, dünyaca ünlü büyük futbol kulüpleriyle anlaşma yapmasının ardından, taraftarların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Türkiye’deki birçok futbol kulübü ile de anlaşma yapan Chiliz (CHZ) coin, kısa sürede Türk yatırımcıların ilgi odağı olmuştur. Bu gelişmeler incelendiğinde, ilerleyen yıllarda Bitcoin gibi piyasaya yön veren kripto para birimlerinde de olumlu gelişmeler yaşandığında, Chiliz (CHZ) coinin geleceği parlak olabilir.

CHILIZ (CHZ) COIN NERDEN ALINIP SATILIR?

CHZ coin  sahip olmak isteyen kullanıcılar öncelikle, alım satım yapabilecekleri kripto para piyasasına karar vermelidir. Kripto para alım satım platformları gerçek para birimleri karşılığında kripto para satan borsalardır. Kripto para borsası, kullanıcıların al-sat yapmasına aracılık eden platformlardır. Burada kullanıcılar yalnızca, alım satım platformunun desteklediği kripto paralarla işlem yaparak satış ya da alış emri verebilir. Örneğin bir kullanıcı, hesabında bulunan herhangi bir kripto para birimine alış emri verdiğinde, farklı bir kullanıcının satış emriyle eşleşirse bu işleme ‘kripto para alımı’ denir.

.

Kripto para alım-satım hizmeti sunan tüm borsalar üzerinden, kullanıcı üyeliği yaparak alışveriş yapılabilir. Yerli ya da yabancı borsaların hepsi de kripto para birimini uzun ya da kısa vadeli tutmanıza, alıp satmanıza izin verir. Herhangi bir borsada satılan bir kripto parayı almanız için öncelikle hesap oluşturmanız gerekir. Ardından bu kripto para borsasının talep ettiği evrakları ve kimlik bilgilerini doğruladıktan sonra bir finansman kaynağı ile seçilen kripto paranın alımı yapılabilir. Finansman kaynağı seçilen kripto para borsasına göre değişebilir. Yerli ve yabancı kripto para borsalarının anlaşmalı olduğu banka değişiklik gösterebilir. Alınan kripto para hisse senetleri gibi bir süre tutabilir, belli bir süre sonra satabilirsiniz. Eğer kripto parayı uzun vadede tutmak istiyorsanız, kayıt yaptığınız cüzdanınızda veya sıcak ya da soğuk cüzdanınızda tutabilirsiniz.

CHZ COIN NASIL SAKLANIR?

CHZ coin yerli ve yabancı birçok kripto para borsasında yer alır. Kullanıcılar dilerse bu dijital varlığı, hesap cüzdanlarında ya da birden fazla yöntemle saklayabilir. Bunlar sıcak ve soğuk cüzdanlar olarak ikiye ayrılır. Dileyen kullanıcılar CHZ coin kripto para birimini, masaüstü ya da mobil cihazlar dışında donanım cüzdanlarında tutabilir.

ÖNEMLİ UYARI: Bu yazıda kripto para ekosisteminde yer alan CHZ coin kripto para birimine  ilişkin bilgiler verilmiştir. Yatırım tavsiyesi değildir.

Chiliz (CHZ) nedir? CHZ coin nereden ve nasıl alınıp satılır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!