featured

Borsada 5 hisseye tedbir geldi – 8 Kasım 2023

Borsa İstanbul, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kararı çerçevesinde Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında çeşitli önlemler aldığını Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla duyurdu. İşte bu tedbirler:

Körfez Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı (KRGYO) hisseleri için brüt takas uygulanacak. Bu önlem, 07/12/2023 tarihli işlemlerin sonuna kadar devam edecek. Aynı süre zarfında açığa satış ve kredili işlem yasağı da geçerli olacak.

Türkiye İş Bankası (IS:ISCTR) A.Ş. Class B (ISBTR), Lüks Kadife Ticaret (LUKSK) ve Yibitaş Yozgat İşçi Birliği İnşaat Malzemeleri (YBTAS) hisseleri, 08/11/2023 tarihli işlemlerin başlangıcından 07/12/2023 tarihli işlemlerin sonuna kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek. Bu emir paketi tedbiri, piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması, emir iptalinin yasaklanması, emir miktar azaltımının önlenmesi ve emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanmasını içerir. Ayrıca, açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri de bu süre zarfında devam edecek.

Türkiye Kalkınma Bankası (KLNMA) hisseleri, 08/11/2023 tarihli işlemlerin başlangıcından 07/12/2023 tarihli işlemlerin sonuna kadar emir iletim kanalları kısıtlanarak (internet emir yasağı ile) işlem görecek. KLNMA hisselerinde mevcut açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas, emir paketi ve tek fiyat işlem yöntemi tedbirleri de bu süre zarfında devam edecek.

Bu tedbirler, piyasa düzeninin korunması ve istikrarın sağlanması amacıyla alınmıştır. Yatırımcıların bu önlemleri dikkate alarak işlem yapmaları önemlidir.

Borsada 5 hisseye tedbir geldi – 8 Kasım 2023

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!