featured

Üç hissede dört yatırımcıya tedbir

Hasan Güner, Sinan Yurtbay, Kenan Yurtbay ve Arif İsmet Yurtbay adlı yatırımcıların Borsa İstanbul’da işlem gören Euro Kapital, Kristal Kola ve Garanti Yatırım paylarındaki işlemleriyle ilgili olarak 1 aylık bir tedbir uygulanacak.

Borsa İstanbul A.Ş. tarafından Kamu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde “Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi’nin 5. maddesi çerçevesinde, Kristal Kola ve Meşrubat Sanayi Ticaret A.Ş. (KRSTL) payının piyasasında, Yönerge’nin 6. maddesinde belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle aşağıda adı belirtilen yatırımcılar hakkında Borsamız Pay Piyasası’ndaki emir ve işlemlerine yönelik olarak 29/03/2023 tarihinden itibaren 1 ay süreyle “Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı”, “Brüt Takas” ve “İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması” tedbirleri uygulanacaktır. Tedbirlerin uygulanacağı son tarih 28/04/2023’tür.” ifadeleri kullanıldı.

Tedbir Uygulanacak Kişiler

  • Sinan YURTBAY
  • Kenan YURTBAY
  • Arif İsmet  YURTBAY

Borsa İstanbul A.Ş. tarafından Kamu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde “Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi’nin 5. maddesi çerçevesinde, Euro Kapital Yatırım Ortaklığı A.Ş. (EUKYO) ve Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş. (GRNYO) paylarının piyasasında, Yönerge’nin 6. maddesinde belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle aşağıda adı belirtilen yatırımcı hakkında Borsamız Pay Piyasası’ndaki emir ve işlemlerine yönelik olarak 29/03/2023 tarihinden itibaren 1 ay süreyle “Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı”, “Brüt Takas” ve “İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması” tedbirleri uygulanacaktır. Tedbirlerin uygulanacağı son tarih 28/04/2023’tür.” ifadeleri kullanıldı.

Tedbir Uygulanacak Kişiler

  • Hasan GÜNER
Üç hissede dört yatırımcıya tedbir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!