featured

Tureks halka arz sonuçları açıklandı : MARBL borsada ne zaman işlem görecek? MARBL kaç lot verdi?

Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret A.Ş.’nin 2-3 Kasım tarihlerinde gerçekleşen halka arz sonuçları açıklandı. Halka arzın büyüklüğü toplamda 647 milyon TL olarak belirlendi. Bu önemli finansal olaya ilişkin detaylar şu şekildedir:

Tacirler Yatırım tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre, halka arz işlemi, sabit fiyatla talep toplama yöntemi kullanılarak gerçekleşti. Birim fiyat 10,97 TL olarak sabitlendi. Buna göre, halka arzda toplam 2,9 milyon adet emir ile satışa sunulan 58,9 milyon adet nominal değerli pay için 1,17 milyar TL tutarında talep geldi.

2,8 milyon adet yatırımcıdan gelen 104,8 milyon TL nominal değerli talep miktarı dağıtıma konu edildi ve bu yatırımcılara 58,9 milyon TL nominal değerli paylar satıldı. Halka arz edilen hisselerin yüzde 99,8’i yurtiçi bireysel yatırımcılara, yüzde 0,2’si ise yurtdışı bireysel yatırımcılara dağıtıldı.

Halka arz sonrasında, katılımcıların hesaplarına Tureks Turunç Madencilik (MARBL) hisseleri, 22-23 lot olarak dağıtıldı.

Tureks Turunç Madencilik, 8 Kasım 2023 tarihinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacak.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Tureks halka arz sonuçları açıklandı : MARBL borsada ne zaman işlem görecek? MARBL kaç lot verdi?
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!