featured

Borsa İstanbul’da bu hafta tedbirleri kalkacak hisseler

Sermaye Piyasası Kurulu’nun kararı doğrultusunda devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) çerçevesinde, IHLGM ve TARKM payları, bugünden itibaren 19 Aralık 2023 tarihli işlemler (seans sonuna kadar) boyunca kredili işlemlere tabi tutulamayacak.

IZINV payları ise bugünden itibaren 19 Aralık 2023 tarihli işlemlere (seans sonuna kadar) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek. Bu tedbir, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını içermektedir. Ayrıca, IZINV payında şu anda uygulanan VBTS kapsamındaki kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbirleri, emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre zarfında devam edecek.

Bu hafta sona erecek tedbirler şu şekildedir:

  • 20 Kasım Pazartesi günü, ATEKS, BAKAB ve FORMT için konulan kredili işlem ve açığa satış tedbirleri sona erecek.
  • 23 Kasım Perşembe günü, GRSEL ve ONCSM için alınan kredili işlem ve açığa satış tedbiri, CMBTN için konulan kredili işlem ve açığa satış ile brüt takas tedbiri, BSOKE için konulan kredili işlem ve açığa satış, brüt takas tedbiri ve emir paketi tedbiri sona erecek.
  • 24 Kasım Cuma günü, CELHA, AGYO, KGYO, DYOBY, BORLS, TATEN, MHRGY için uygulanan kredili işlem ve açığa satış tedbirleri gün sonunda sona erecek. INTEM ve CEMAS payları için uygulanan kredili işlem ve açığa satış ile brüt takas tedbirleri de kalkacak.
Borsa İstanbul’da bu hafta tedbirleri kalkacak hisseler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!