featured

Borsa İstanbul’da ağustos ayında en çok kazandıran hisseler

Ağustos ayının finansal piyasalar üzerindeki etkileri incelendiğinde, yatırımcıların yüzünü güldüren hisseler ortaya çıktı. Ayın sonuna gelinirken, en çok kazandıran beş şirket ve yatırımcılarına sağladıkları kar oranlarına yakından göz atalım.

  1. Kaleseramik (KLSER): Ağustos ayına damgasını vuran hisse, taze halka arz ile yatırımcıların dikkatini çeken Kaleseramik oldu. Temmuz’un 21-21 tarihleri arasında halka arz edilen şirket, ay boyunca değerini %260 oranında artırarak en çok kazandıran ilk sıraya yerleşti.
  2. Tetamat Gıda Yatırımları A.Ş. (TETMT): İkinci sırada, Tetamat Gıda Yatırımları A.Ş. yer alıyor. Firma, sadece bir ay içerisinde hisse değerini 515 TL’den 1400 TL’ye yükselterek %171’lik bir prim elde etti.
  3. Borusan (BRSAN): Üçüncü sırada Borusan var. Şirket, yatırımcılarına %123’lük bir kazanç sunarak dikkat çekiyor. Başlangıç fiyatı olan 313,8 TL’den 588,5 TL’ye yükselen hisseler, yatırımcılarını sevindiren bir yatırım fırsatı sunmuş gibi görünüyor.
  4. Fuzul Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (FZLGY): Dördüncü sıraya ise Fuzul Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı adını yazdırdı. Halka arz tarihleri olan 20-21 Temmuz’da talep toplayan şirket, yatırımcılarına %118,03’lük bir getiri sağladı.
  5. Adel (ADEL): Son sıraya yerleşen şirket ise Adel oldu. Yatırımcılarına ay başından bu yana %116’lık bir artış sunan Adel, finansal tablosundaki %2400’lük dönem karıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Ağustos ayının en çok kazandıran beş hissesi bu şekilde sıralanıyor. Ancak, finansal piyasaların sürekli değişkenliği göz önünde bulundurulmalı ve yatırım kararları dikkatli bir şekilde değerlendirilmelidir.

Borsa İstanbul’da ağustos ayında en çok kazandıran hisseler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!