featured

Borsa İstanbul’da 7 hisseye yasak – 10 Kasım 2023

Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan duyuruda, 7 şirketin hissesine tedbir getirildiği belirtildi.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun kararı çerçevesinde devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, ARZUM, IHEVA ve OBASE payları bugünden itibaren 08/12/2023 tarihli işlemlerin sonuna kadar açığa satış ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

ENSRI, IHYAY, PSDTC ve SONME payları ise 10/11/2023 tarihli işlemlerden itibaren 08/12/2023 tarihli işlemlerin sonuna kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Emir paketi tedbiri, piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması, emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması ve emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması uygulamalarını içermektedir.

İlgili paylarda şu anda uygulanmakta olan VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri, emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

Ayrıca, IHLGM, SMART, DMRGD, BTCIM, EMNIS, TETMT, HATSN, ARDYZ, FONET, SKBNK, IHAAS ve BRISA payları için uygulanan tedbirler bugün sona erecek. Bu hisseler yeni haftaya tedbirlerin kalkmış olduğu bir şekilde başlayacak.

Borsa İstanbul’da 7 hisseye yasak – 10 Kasım 2023

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!