featured
  1. Haberler
  2. Borsa
  3. Borsa İstanbul’da 6 hisseye yasak – 9 Kasım 2023

Borsa İstanbul’da 6 hisseye yasak – 9 Kasım 2023

Borsa İstanbul tarafından KAP’a yapılan açıklamalara göre, 6 hisseye tedbir getirildiği bildirildi.

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ACSEL ve DOBUR payları, 09/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 08/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak. Ayrıca, bu süreçte ACSEL ve DOBUR paylarında halihazırda uygulanmakta olan açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri de brüt takas tedbiri süresince devam edecek.

MEKAG ve TURGG payları ise aynı tarih aralığında emir paketi tedbiri ile işlem görecek. Emir paketi tedbiri, piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması, emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması ve emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması uygulamalarını içeriyor. Bu süreçte MEKAG ve TURGG paylarında uygulanmakta olan açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri de devam edecek.

AVTUR payları ise 09/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 08/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecek. Bu süreçte AVTUR paylarında uygulanmakta olan açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri de tek fiyat işlem yöntemi tedbiri süresince devam edecek.

Son olarak, PEGYO payları 09/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 08/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Borsa İstanbul’da 6 hisseye yasak – 9 Kasım 2023

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!