featured

Borsa İstanbul’da 4 hisseye tedbir – 4 Kasım 2023

Borsa İstanbul (BİST), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği bir açıklamada, 4 farklı hisse senedi ile ilgili önleyici tedbirlerin alındığını duyurdu. Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) çerçevesinde, Petrokent Turizm (#PKENT.E) hisseleri 06/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 05/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Ayrıca, Ditaş Doğan (#DITAS.E) ve Martı GYO (#MRGYO.E) hisseleri için de 06/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 05/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak ve söz konusu iki hissede daha önce VBTS kapsamında alınan açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbirleri brüt takas tedbiri süresince devam edecektir.

İşbir Holding (#ISBIR.E) hisseleri ise 06/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 05/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbirleri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbirleri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını içermektedir.

ISBIR hisselerinde daha önce VBTS kapsamında alınan açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri, emir paketi tedbirleri süresince devam edecektir. Bu önleyici tedbirler, Borsa İstanbul’un piyasa istikrarını ve güvenilirliğini koruma amacını taşımaktadır.

Borsa İstanbul’da 4 hisseye tedbir – 4 Kasım 2023

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!