featured

Borsa İstanbul’da 4 hisseye tedbir – 20 Kasım 2023

Borsa İstanbul (BİST), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, 4 hisse senedi için alınan tedbir kararını duyurdu. İncelemeler sonucunda, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, İdeal Finansal Teknolojiler (#IDEAS.E) ve Kafein Yazılım (#KFEIN.E) payları için 21/11/2023 – 20/12/2023 tarihleri arasında kredili işlemlere izin verilmeyeceği belirtildi.

Rodrigo Tekstil (#RODRG.E) hisseleri ise aynı dönemde emir paketi tedbiri ile işlem görecek. Bu tedbir, piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması, emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması, ve emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması uygulamalarını içeriyor. RODRG hisseleri üzerinde şu anda uygulanan VBTS kapsamındaki tedbirler, emir paketi tedbirleri süresince devam edecek.

Ayrıca, Tedbir Yönetim Sistemi çerçevesinde, Sönmez Pamuklu Sanayii (#SNPAM.E) payında gerçekleşen işlemler nedeniyle 21/11/2023 tarihinden itibaren 1 ay süreyle “Depo Şartı” tedbiri uygulanacağı açıklandı. Bu tedbir, SNPAM hisselerindeki işlemlerin düzenli bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla alınmıştır.

Borsa İstanbul’da 4 hisseye tedbir – 20 Kasım 2023

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!