featured

Borsa İstanbul’da 1 hisse bugün temettü verecek

Borsa İstanbul’da bir şirket, Alarko Holding A.Ş. (ALARK), 15 Kasım 2023 Çarşamba günü yatırımcılarına kâr payı ödemesi gerçekleştirecek. Bu temettü ödemesi, yatırımcıları memnun ederken aynı zamanda şirketin performansına olan güveni artıracak.

Alarko Holding A.Ş., bugün toplamda 100.050.000 TL kâr payı ödeyecek. Hissedarlarına hisse başına brüt 0,23 TL temettü dağıtacak olan ALARK, hisse başına net 0,2070000 TL temettü sağlayacak. Bu temettü ödemeleri, yatırımcıların şirketin başarı ve karlılık durumunu değerlendirerek yatırım stratejilerini belirlemelerine yardımcı olacaktır.

Kar Payı Avansı Hak Kullanım Tarihi 15 Kasım 2023 tarihinde başlayacak olup, Ödeme Tarihi ise 17 Kasım 2023 olarak belirlenmiştir. Bu tarihler, payları Borsa’da işlem gören yatırımcıların hesaplarına kâr paylarının giriş yapılacağı dönemleri ifade etmektedir.

Alarko Holding A.Ş.’nin bu temettü ödemesi, şirketin yatırımcılara olan taahhüdünü gösterirken, aynı zamanda piyasadaki kâr payı verimliliği hakkında da bilgi sağlamaktadır.

Borsa İstanbul’da 1 hisse bugün temettü verecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!