featured

8 Ağustos 2023 – Borsa İstanbul’da 2 hisseye tedbir

Borsa İstanbul (BİST), haftanın ilk işlem gününde yapılan değerlendirmeler sonucunda 2 hisse senedinde tedbir uygulanmasına karar verdi. İşte BİST tarafından açıklanan tedbir kararlarına ilişkin ayrıntılar…

Milpa Ticari ve Sınai Ürünler Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MIPAZ)adlı şirketin hisse senedi için VBTS (Volatilite Bantlarına Tabi Sözleşmeler) kapsamında 08/08/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 07/09/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak. Bu süre boyunca, açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbirlerinin yanı sıra önceden tanımlanan diğer tedbirler de devam edecek.

Icu Girisim Sermayesi Yatirim Ortakligi AS (ICUGS) adlı şirketin hisse senedi ise 08/08/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 07/09/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek. Emir paketi tedbiri, piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması, emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması ve emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması uygulamalarını içermektedir. Bu süre boyunca, açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirlerinin yanı sıra önceden tanımlanan diğer tedbirler de devam edecek.

8 Ağustos 2023 – Borsa İstanbul’da 2 hisseye tedbir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!