featured

3 Manipülatör Neden Bir Arada?

Bilindiği gibi Borsa İstanbul’da hisseleri manipüle eden pek çok manipülatör var. Bunlardan üçü de Yusuf Teker, Fevzi Şahin ve Hikmet Yurtbay. Bu isimlerin sicili hayli kabarık. 

Hikmet Yurtbay isimli şahıs, Dostlar Konağı ve Hektor AS ve Kulüp AS isimli sosyal medya hesaplarından, Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A. Ş. (#PRKAB) ve Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. (#DOBUR) gibi pek çok hisse senedinde, insanlara yatırım tavsiyesi vererek, manipülasyon yaptığı Sermaye Piyasası Kurulu tarafından tespit edilip cezalandırmıştı. 

Şu dönemde pek çok mağduru bulunan Hikmet Yurtbay’ın piyasanın eskilerinden Fevzi Şahin ve Yusuf teker ile beraber poz vermesi kafalarda soru işaretleri uyandırdı. 

Yatırımcılar sosyal medyadan bu görüşmenin bir iş pazarlığı için gerçekleştirildiğini iddia ediyor. 

Kulislerde dönen bilgilere göre, borsa camiasından bu insanların bir araya gelmesinin nedeni bir mal pazarlama görüşmesinin olduğu iddia ediliyor. 

İşte Hikmet Yurtbay tarafından manipüle edilen hisselerin grafikleri 

3 Manipülatör Neden Bir Arada? 1

TÜRK PRYSMİAN KABLO VE SİSTEMLERİ A.Ş. (PRKAB) hisse senedinde yatırımcıları yönlendiren Hikmet Yurtbay,1 no’lu noktada 14 tl fiyatlardan toplamaya başladığı prkab hisselerini 2 no’lu noktada 87 tl fiyata kadar yükseltmiş, ardından hissede blok satışlar gelmiştir. Gelen blok satışlar ile sert şekilde düşen prkab hisse senedi 3 no’lu noktada belirtildiği gibi 30,14 tl fiyatına kadar düşmüştür.  

3 Manipülatör Neden Bir Arada? 2

DOĞAN BURDA DERGİ YAYINCILIK VE PAZARLAMA A.Ş. (DOBUR) hisse senedi 1 no’lu noktada belirtildiği gibi 25 tl fiyatlardan toplanmaya başlanmış, ardından DOBUR hisse senedi hız kesmeden yükselmeye başlamıştır. 2 no’lu noktada belirtildiği gibi 319,90 tl fiyatlara kadar yükselmiş, ardından blok satışlar ile birlikte hisse fiyatı 3 no’lu noktada da belirtildiği gibi 55 tl fiyatına kadar gerilemiştir.  

SPK tarafından Hikmet Yurtbay’a PRKAB ve DOBUR hisse senetlerinde verilen cezalar aşağıda gösterilmiştir. 

3 Manipülatör Neden Bir Arada? 3
3 Manipülatör Neden Bir Arada? 4
3 Manipülatör Neden Bir Arada? 5

YUSUF TEKER KİMDİR? 

Piyasanın eskilerinden olan Yusuf Teker, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından defalarca cezalandırılmış ve hapis cezası almış bir isim. Yusuf Teker’in hisselerde manipülasyon işlemlerinde, trade yapılmasında rol aldığı kulislerde dönen bilgiler arasında.  

FEVZİ ŞAHİN KİMDİR? 

Pek çok borsa zanlısı ile beraber hareket etmiş bir isim olan Fevzi Şahin’in, özellikle Ral Yatırım Holding hisselerinin manipüle edilmesi için, Hikmet Yurtbay ile bir araya geldiği iddia ediliyor. Fevzi Şahin, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından manipülasyon yaptığı gerekçesi ile defalarca cezalandırılmış bir isim. 

BU MASADA KİMİN ROLÜ NE? 

Kulislerde dönen bilgilere göre, Fevzi Şahin hissede ki payları toplayan isim. Ardından Hikmet Yurtbay adlı manipülatör devreye giriyor. Gruplarını devreye sokan Hikmet Yurtbay, insanlara alış yapmalarını tavsiye ediyor. Son olarak hisseler satılırken Yusuf Teker devreye giriyor ve yoğun işlem hacmi yaratarak toplanan payların satılmasını sağlıyor. 

Üç isim Ral Yatırım Holding’de bir araya gelmişler. 

Kulislerde dönen bilgilere göre Fevzi Şahin , Yusuf Teker ve Hikmet Yurtbay Ral Yatırım Holding de beraber hareket etmişler. 

3 Manipülatör Neden Bir Arada? 6

Soldaki Fevzi ŞAHİN, ortadaki Hikmet YURTBAY, sağdaki Yusuf TEKER 

3 Manipülatör Neden Bir Arada?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 3 ay önce

  Çok tehlikeli bakıyorlar. Yolda görsem yolumu değişirim

 2. 3 ay önce

  Bunları ben dolandiriyorum yakalarsam memleket bana minnettar kalacak

2 Yorum

 1. 3 ay önce

  Çok tehlikeli bakıyorlar. Yolda görsem yolumu değişirim

 2. 3 ay önce

  Bunları ben dolandiriyorum yakalarsam memleket bana minnettar kalacak

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!