featured
  1. Haberler
  2. Borsa
  3. 26 Ağustos 2023 – Borsa İstanbul’da 1 hisseye brüt takas kararı

26 Ağustos 2023 – Borsa İstanbul’da 1 hisseye brüt takas kararı

Borsa İstanbul, yaptığı incelemeler sonucunda bir hisseye tedbir uygulanacağını açıkladı.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, Borsa İstanbul’da Ulaşlar Turizm hissesine (#ULAS.E) brüt takas uygulama kararı alındı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklamada, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, Ulaşlar Turizm hissesinde 28 Ağustos 2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 27 Eylül 2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacağı bildirildi.

SPK tarafından alınan kararla, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Ulaşlar Turizm Yatırımları ve Dayanıklı Tüketim Malları Ticaret hissesine (#ULAS) 27 Eylül 2023 seans sonuna kadar brüt takas uygulanacağı belirlendi.

Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklama şu şekildeydi: “Sermaye Piyasası Kurulu kararı gereğince uygulanan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) çerçevesinde, Ulaşlar Turizm hissesinde 28 Ağustos 2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 27 Eylül 2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili hisse için daha önce tanımlanan açığa satış ve kredili işlem yasağı gibi tedbirler, brüt takas uygulamasının süresince de geçerliliğini koruyacaktır.”

26 Ağustos 2023 – Borsa İstanbul’da 1 hisseye brüt takas kararı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!