featured

25 Ağustos 2023 – Borsa İstanbul’da 1 şirkete tedbir

Borsa İstanbul, Kent Gıda (#KENT.E) hissesi için yeni bir tedbir alındığını duyurdu. Şirketin hisse senedi, 25 Ağustos 2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 22 Eylül 2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir iletim kanallarının kısıtlanmasıyla (internet emir yasağı) işlem göreceği belirtildi.

Kent Gıda hissesinde daha önce başlatılan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamındaki tedbirler (açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas, emir paketi ve tek fiyat işlem yöntemi tedbirleri), internet emir yasağı tedbirinin uygulandığı dönem boyunca da geçerli olmaya devam edecek.

Borsa İstanbul, Kamu Aydınlatma Platformu’ndaki açıklamasında: “Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında KENT.E payı 25/08/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 22/09/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir iletim kanalları kısıtlanarak (internet emir yasağı ile) işlem görecektir. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas, emir paketi ve tek fiyat işlem yöntemi tedbirleri) internet emir yasağı tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.” ifadesi kullanıldı.

25 Ağustos 2023 – Borsa İstanbul’da 1 şirkete tedbir

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!