featured

24 Ağustos 2023 – Borsa İstanbul’da 3 şirketten sermaye artırımı kararı

Borsa İstanbul’un işlem gören üç önemli şirketi, yatırımcılara duyurdukları sermaye artırımı planlarını Kamu Aydınlatma Platformu aracılığıyla açıkladı. İşte bu şirketlerin sermaye artırımı kararlarının detayları:

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELS): ASELS, şirket sermayesini yüzde 100 oranında bedelsiz olarak artırarak 2.3 milyar TL’den 4.6 milyar TL’ye yükseltecek. Yarın gerçekleşecek bu artırım, şirketin güçlü finansal performansını yansıtıyor.

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (AKFGY): AKFGY, sermayesini yüzde 200 oranında bedelli olarak artırma kararı aldı. 1.3 milyar TL olan sermayesi, 2.6 milyar TL nakit artışla 3.9 milyar TL’ye çıkarılacak. Bu adım, şirketin büyüme stratejisinin bir parçası olarak değerlendiriliyor.

Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (YGYO): YGYO, sermayesini yüzde 200 oranında bedelli olarak artırarak 235.1 milyon TL’den 705.3 milyon TL’ye yükseltecek. Bu karar, şirketin gelecek projelerine sağlam bir mali temel oluşturma hedefini yansıtıyor.

24 Ağustos 2023 – Borsa İstanbul’da 3 şirketten sermaye artırımı kararı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!