featured

24/01/2023 New York borsası düşüşle açıldı

New York borsası güne düşüşle başladı.

Açılışta Dow Jones endeksi, 180 puanın üstünde değer kaybetti ve yüzde 0,55 azalarak 33.444,72 puana düştü.

S&P 500 endeksi yüzde 0,45 azalışla 4.001,74 puana ve Nasdaq endeksi yüzde 0,54 kayıpla 11.302,93 puana geriledi.

Şirketlerin finansal sonuçlarıyla hisse ve sektör bazlı hareketlerin öne çıktığı piyasalarda, yeni gününün açılışında negatif bir seyir takip edildi.

ABD’de 2022 yılının son çeyreğine ait bilançolar gelmeye devam ederken, 3M, Johnson & Johnson ve General Electric gibi şirketler finansal sonuçlarını açıkladı.

Madencilik ve kimya endüstrisinde faaliyet gösteren 3M’in karında düşüş kaydedildiğini bildirmesi sonrası hisseleri yüzde 5’in üstünde değer kaybetti.

ABD’li ilaç şirketi Johnson & Johnson’ın hisseleri beklenenden iyi gelen finansal sonuçlarına rağmen yüzde 1’e yakın geriledi. General Electric’in de beklentileri aşan geliri ve karına rağmen hisseleri yüzde 2’ye yakın değer kaybetti.

Analistler, piyasalarda gözlerin borsa kapanışının ardından bilançosu açıklanacak ABD’li teknoloji şirketi Microsoft’un finansal sonuçlarına çevrildiğini ifade etti. Ayrıca analistler, ABD’de bugün açıklanacak imalat sanayi ve hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin de takip edileceğini söyledi.

24/01/2023 New York borsası düşüşle açıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!