featured

18 Eylül 2023 – Borsa İstanbul haftaya düşüşle başladı

BIST 100 endeksi, yeni bir işlem haftasına %0,12’lik küçük bir düşüşle 7.952,42 puan seviyesinden başladı.

Geçen hafta, BIST 100 endeksi 8.403 ile 7.797 puan arasında dalgalı bir seyir izledi ve haftayı %4,36’lık bir gerileme ile 7.962 puandan kapattı. Aynı dönemde, dolar karşısında da %5 civarında bir değer kaybı yaşayarak 292 dolara kadar geriledi.

Borsa İstanbul, yeni haftaya negatif bir başlangıç yaparken, iletişim sektörü %1,5’in üzerindeki yükselişi ile dikkat çekti. Bununla birlikte, baskı ve ulaştırma sektörleri de kısmi artışlar kaydetti. Haftaya ekside başlayan sektörler arasında faktoring, gıda ve tekstil öne çıktı. Banka hisseleri %0,6 oranında bir düşüşle güne başlarken, holding sektörü de %0,3 oranında bir düşüş yaşadı.

BIST 100 endeksindeki bazı hisse senetleri, güne pozitif bir başlangıç yaparak dikkat çekti. Bu hisseler arasında BRSAN, BERA, BRYAT, EUREN ve ASUZU bulunuyor. Öte yandan, güne negatif bir başlangıç yapan hisseler arasında HALKB, SOKM, EGEEN, VAKBN ve ALFAS yer alıyor.

Borsa İstanbul genelinde, ISBTR, TARKM, GIPTA, RTALB ve TRILC gibi hisseler, güne tavan fiyatından başlayarak dikkat çekti. En fazla düşüş yaşayan hisseler ise ELITE, PAPIL, SELGD, RYGYO ve NUGYO olarak sıralandı.

18 Eylül 2023 – Borsa İstanbul haftaya düşüşle başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!