featured

Borsa İstanbul’da 8 hisseye tedbir – 1 Ekim 2023

Borsa İstanbul’da 8 hisse bugün tedbirlerle başlıyor. Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamalara göre, çeşitli tedbirlerin uygulanacağı 8 hisseye dair bilgilendirme yapıldı.

CEO Event Medya A.Ş. (CEOEM) hisseleri, Borsa İstanbul A.Ş.’nin Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi’nin 5. ve 6. maddeleri çerçevesinde tedbirler alınacak. Bu çerçevede, CEOEM hisselerinde mevcut açığa satış yasağına ek olarak kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbirleri 1 ay süresince uygulanacak.

CEOEM hisselerinde ayrıca, Yönerge’nin 6. maddesi uyarınca belirtilen emir ve işlemleri gerçekleştiren 6 yatırımcı için 01/11/2023 tarihinden itibaren 3 ay süresince açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve internetten emir iletilmesinin kısıtlanması tedbirleri uygulanacak.

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) uyarınca devreye alınan Adel Kalemcilik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (ADEL) ve Euro Kapital Yatırım Ortaklığı A.Ş. (EUKYO) hisseleri, 30/11/2023 tarihli işlemlere kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecek.

Bu hisselerde daha önce uygulanan açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri, tek fiyat işlem yöntemi tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

Birikim Varlık Yönetim A.Ş (BRKVY) ve Uzertaş Boya Sanayi Ticaret ve Yatırım A.Ş. (UZERB) hisseleri 01/11/2023 tarihli işlemlerden 30/11/2023 tarihli işlemlere kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek. Bu tedbir, piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanmasını, emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanmasını ve emir toplama bilgi yayınının kısıtlanmasını içerir.

İlgili hisselerde daha önce uygulanan açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri de emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

Türker Proje Gayrimenkul ve Yatırım Geliştirme A.Ş. (TURGG) hisseleri 01/11/2023 tarihli işlemlerden 30/11/2023 tarihli işlemlere kadar brüt takas uygulanacak. Bu süre zarfında açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri de devam edecek.

Vanet Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş. (VANGD) hisseleri 01/11/2023 tarihli işlemlerden 30/11/2023 tarihli işlemlere kadar internet emir yasağı ile işlem görecek. Bu hisselerde açığa satış, kredili işlem yasağı, brüt takas, emir paketi ve tek fiyat işlem yöntemi tedbirleri de internet emir yasağı tedbiri uygulandığı süre boyunca devam edecek.

Son olarak, Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (AKMGY) hisseleri, bugün seans başından 30/11/2023 tarihli işlemlere kadar açığa satış ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Borsa İstanbul’da 8 hisseye tedbir – 1 Ekim 2023

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!